null

Nowy serwis mapowy Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Smartfon w dłoni - na ekranie serwis mapowy Warszawy
Autor: Ewelina Lach

Dobra informacja dla użytkowników portalu mapowego Warszawy. Dla zainteresowanych planami miasta, zdjęciami lotniczymi czy danymi przestrzennymi – właśnie pojawiła się ulepszona odsłona serwisu mapowego. Stołeczny portal jest teraz łatwiejszy w obsłudze, ma także wiele nowych i użytecznych funkcji oraz narzędzi.

Serwis mapowy Warszawy zyskał nie tylko nowoczesny wygląd, ale również pojawiły się w nim rozbudowane narzędzia – od teraz użytkownicy mogą m.in. lokalizować się i porównywać mapy. Dane przedstawiane na mapach tematycznych pogrupowane zostały w czytelne kategorie, uruchomiona została wygodna wyszukiwarka obiektów oraz map – zarówno na stronie głównej, jak również przy każdej mapie.

Korzystający z serwisu mają teraz możliwość wyboru mapy podkładowej – może to być podkład kolorowy, czarny, w odcieniach szarości, mapy wysokościowe oraz opracowania lotnicze – od 1945 roku. Dodano również kolejne funkcje przy komponowaniu własnych map i ich wydruków. Można też pobierać wybrane dane przestrzenne i podłączać usługi WMS (Web Map Service – system służący do udostępniania za pośrednictwem interfejsu przeglądarki map w postaci obrazów).

Tak unowocześniony serwis mapowy dostępny jest teraz także na urządzeniach mobilnych, czyli można korzystać z niego m.in. na smartfonach. Informacje o tym, jak poruszać się po nowym serwisie można znaleźć w rozbudowanym systemie pomocy (ikonka znaku zapytania). Jeśli użytkownik przy korzystaniu z serwisu napotka jakieś problemy albo ma sugestie lub pytania – może skontaktować się z  administratorom serwisu poprzez formularz kontaktowy (ikona koperty).

Uwaga, przez kilka najbliższych miesięcy nadal można korzystać również z dotychczasowego serwisu mapowego pod adresem: mapa.um.warszawa.pl/.

Screen serwisu mapowego Warszawy_mapa centrum miasta w oknie przeglądarki