null

Nowy multimedialny przewodnik po warszawskiej Pradze – „Praga odNova”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
stoją osoby uczestniczące w premierze aplikacji Praga OdNova w Galerii Wileńska

Nowy przewodnik w formie aplikacji na telefon oraz multimedialnej tablicy ułatwi nie tylko turystom, ale także warszawiakom odkrywanie prawobrzeżnej części stolicy.

Uruchomiliśmy nową, dwujęzyczną aplikację dotyczącą dziedzictwa kulturowego warszawskiej Pragi „Praga odNova – turystyczna moc atrakcji”. Pragę-Północ, jedyną dzielnicę Warszawy, która przetrwała II Wojnę Światową, charakteryzuje autentyczny przedwojenny klimat dzięki zachowanym kamienicom i uliczkom. Bliskość starówki i świetna komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy powodują, że Praga jest doskonałym miejscem dla turystów i warszawiaków. Jestem przekonana, że projekt spotka się z przychylnością odbiorców – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wieceprezydentka m.st. Warszawy.

W multimedialnym przewodniku „Praga odNova – historyczna moc atrakcji turystycznych warszawskiej Pragi” opisano 30 najciekawszych miejsc turystycznych po prawej stronie Wisły. Z aplikacją można poznać m.in. historię praskich kapliczek, cerkwi, bazyliki czy innych architektonicznych perełek. Wszystkie atrakcje zostały pogrupowane i zaprezentowane w ramach konkretnych szlaków tematycznych tj.: szlak artystyczny, Praga wyznaniowa, praskie fabryki oraz praskie Hollywood. Z biegiem czasu będą dodawane nowe propozycje, które pozwolą jeszcze lepiej poznać tę część miasta.

Aplikacja „Praga odNova” adresowana jest zarówno do turystów z kraju i zagranicy, jak i do samych warszawiaków, którzy chcą lepiej poznać tę część miasta.

Projekt wpisuje się w cel Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy i powstał dzięki Warszawskiej Organizacji Turystycznej i Galerii Wileńska.