null

Nowy asfalt na ważnych ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfalt z namalowaną linią przerywaną

Trwa modernizacja ulicy Chodeckiej. Jednym z ostatnich etapów prac jest wymiana nawierzchni drogi. Roboty asfaltowe zostaną przeprowadzone w najbliższy weekend. Fragment tej ulicy zostanie wtedy zamknięty dla ruchu. W tym samym czasie prace drogowe toczyć się będą na styku al. Prymasa Tysiąclecia z drogą ekspresową S8.

Wymiana nawierzchni na Chodeckiej

Warszawscy drogowcy remontują Chodecką. Ulica, która stanowiła jeden z najważniejszych objazdów w czasie budowy bródnowskiego odcinka II linii metra, zyska nowe chodniki, drogę dla rowerów, a przede wszystkim równą nawierzchnię. Prace przy jej wymianie będą prowadzone od piątku, 19 sierpnia, od godz. 22.00 do niedzieli, 21 sierpnia, do godz. 22.00. W tym czasie nie będzie można przejechać ulicą Chodecką pomiędzy Wyszogrodzką a Kondratowicza.

Objazd zamkniętego odcinka został wytyczony ulicami Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego i Kondratowicza. Trasami zmienionymi kursować będą również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Zmiany dotyczą linii: 112, 114, 126, 145, 156, 169, 204, 240, 409, 500, N02, N14 i N64. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W czasie prac, na całej długości ulicy Chodeckiej, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela w przypadku niezastosowania się do znaku.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w układzie drogowym w czasie prac znajdują się na miejskim portalu Infoulice.

 

Utrudnienia w al. Prymasa Tysiąclecia

W tym samym czasie drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wymienią nawierzchnię w rejonie węzła u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i drogi ekspresowej S8. Podczas robót kierowcy na obu jezdniach będą poruszać się jednym pasem.

Prace rozpoczną się w piątek, 19 sierpnia, o godz. 23.00 i potrwają do poniedziałku, 22 sierpnia, do godz. 5.00. Prowadzone będą na obu jezdniach al. Prymasa Tysiąclecia. Roboty obejmą odcinek pomiędzy przystankiem Lasek na Kole, a rozjazdem na Bemowo w jedną stronę, a zjazdem z Bielan w drugą. Prędkość w tym rejonie zostanie ograniczona do 30 km/h.

Drogowcy najpierw zajmą pasy wewnętrzne na obu jezdniach. Wyfrezują je, ułożą na nich nową nawierzchnię, a po ostygnięciu asfaltu wymalują oznakowanie poziome. Po tych pracach, dopuszczą pasy wewnętrzne do ruchu i przeniosą się na zewnętrzne. Tu roboty będą prowadzone analogicznie.

W czasie prac, u zbiegu łącznic wjazdowych z al. Prymasa Tysiąclecia, wprowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem.  Pozwoli to zapewnić właściwe bezpieczeństwo ruchu i robotników.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.