null

Nowy asfalt na Pradze-Południe i Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania układa nowy asfalt. Asfalt dymi.

Warszawscy drogowcy w najbliższy weekend, 20-22 października, wyremontują nawierzchnię prawego pasa ulicy Grochowskiej. Nowy asfalt pojawi się na jezdni w stronę ulicy Marsa – na odcinku od Podolskiej do Jubilerskiej. W tym samym czasie podobne prace przeprowadzą również budowniczowie trasy tramwajowej na Woli – wyrównają nawierzchnię na ul. Wolskiej – między Redutową a Sowińskiego.

Prawy pas Grochowskiej do remontu

Asfaltowanie prawego pasa ulicy Grochowskiej będzie prowadzone na odcinku od Podolskiej do Jubilerskiej – na jezdni w kierunku Marsa. Miejscy drogowcy pojawią się na południowopraskiej arterii już w piątkowy poranek 20 października. Prace rozpoczną od budowy tymczasowego przystanku dla autobusów – w miejsce zawieszonego na czas robót przystanku Gocławek 02.

Roboty nie spowodują jednak utrudnień w ruchu. Frezowanie rozpocznie się wieczorem. W czasie prac, oprócz prawego pasa, na którym będzie układany nowy asfalt, zostanie zamknięty także przylegający do niego pas środkowy. Będą na nim ustawione maszyny budowlane. Połączenie z ulicą Grochowską stracą ulice Dęblińska, Mglista i Jubilerska.

Frezowanie potrwa od piątku, 20 października, od godziny 22:00 do poniedziałku, 23 października, do godziny 4:00. Więcej informacji na temat organizacji ruchu w czasie prac można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Nowy asfalt na Wolskiej

Prace przy trasie tramwajowej na ulicy Kasprzaka wychodzą na ostatnią prostą. Budowniczowie będą m.in. układać nową nawierzchnię na jezdniach. W najbliższych dniach asfaltowanie zostało zaplanowane na ulicy Wolskiej – w stronę Bemowa. Obejmie ono odcinek między skrzyżowaniem z Redutową a ulicą Sowińskiego. W czasie prac, na tym odcinku kierowcy do dyspozycji będą mieli jeden pas ruchu.

Prace rozpoczną się w sobotę, 21 października, około godziny 6:00, a drugi pas kierowcy odzyskają w niedzielę wieczorem. Dodatkowe informacje dotyczące robót znajdują się w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Grochowska - objazd zamkniętego odcinka_grafika