null

Budowa i unowocześnienie miejskich przychodni

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Korytarz i gabinet z jasnymi ścianami i korytarzami w przychodni, gdzie stoją bordowe krzesła
Przychodnia przy ul. Styrskiej

Dbamy o zdrowie warszawianek i warszawiaków. Budujemy i modernizujemy warszawskie placówki medyczne. W ten sposób zapewniamy nowy sprzęt oraz komfortową przestrzeń do leczenia pacjentek i pacjentów stołecznych placówek medycznych.

Od początku kadencji wybudowaliśmy 5 przychodni w 4 dzielnicach – przy ul. Żegańskiej 13 i ul. Trakt Lubelski 71 w Wawrze, a także przy ul. Styrskiej 44 na Pradze-Południe, przy ul. Przykoszarowej na Białołęce i przy ul. Wiertniczej 81 na Wilanowie. Rozbudowaliśmy też przychodnię przy ul. Kajakowej 12 na Ursynowie. W trakcie budowy jest kolejna przychodnia przy ul. Przy Agorze 16B na Bielanach.

Zakończyliśmy modernizacje placówek: przy ul. Szczęśliwickiej 36 na Ochocie, ul. Remiszewskiej 14 na Targówku i ul. Otwockiej 1 na Pradze-Północ oraz nowej siedziby oddziału psychiatrycznego rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży przy placu Czerwca 1976 roku. W 2024 roku rozpoczną się kolejne modernizacje w przychodni przy ul. Milenijnej 4 na Białołęce oraz przy ul. Na Uboczu 5 na Ursynowie.

W budynku przy ul. Przykoszarowej 16 otworzyliśmy Centrum Zdrowia Białołęka, gdzie znajdują się poradnie dla dzieci i dorosłych oraz pracownie specjalistyczne (m.in. diagnostyki obrazowej, endoskopii, ortopedii). Pod tym adresem uruchomiliśmy również specjalistyczną opiekę dla dzieci i młodzieży prowadzoną przez miejski szpital – Warszawskie Centrum Opieki Medycznej “KOPERNIK” tj.: ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej TOGO, ośrodek dziennej rehabilitacji neurologicznej dla dzieci i filię oddziału chirurgii i ortopedii. 

Inwestujemy w odnawialne źródła energii. Miejskie przychodnie wyposażane są w instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. 

Dzięki inwestycjom, które konsekwentnie realizujemy ze środków miasta, poprawiamy dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, psychiatrii, a także rehabilitacji i diagnostyki.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o ochronie zdrowia w Warszawie: zdrowie.um.warszawa.pl

Zdjęcie. Sala budynku Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego: specjalistyczne łóżko na kółkach, pościelone pościelą w różyczki. Obok łózka szafki nocne. Za łóżkiem ściana pokryta beżową tapetą z białymi roślinami. Przy łóżku uchwyt ułatwiający podnoszenie się na łóżku
Zobacz galerię (27 zdjęć />)
Zdjęcie. Sala budynku Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego: specjalistyczne łóżka na kółkach, pościelone pościelą w drobne kwiaty. Za łóżkami ściana pokryta tapetą w beżowo-szaro-białe romby sześciokąty. Na podłodze drewniane panele. Przez okno widać patio i pozostałą część budynku.
Zdjęcie. Fragment korytarza Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego. Z korytarza widok na salę, na której są dwa specjalistyczne łóżka. Za łóżkami ściana pokryta tapetą w beżowo-szaro-białe romby sześciokąty.
Zdjęcie. Sala w Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym: dwa specjalistyczne łóżka na kółkach, pościelone pościelą w różyczki. Przy każdym łóżku szafka nocna, uchwyty ułatwiając podnoszenie się na łóżku. Za łóżkami ściana pokryta białą tapetą w złoto- granatowy motyw roślinny. W ścianie białe szafy wnękowe.
Zdjęcie. Korytarz Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego. Na podłodze drewniane panele, brązowa lamperia na ścianach, reszta ściany w kolorze jasno-beżowym. Przy drzwiach do sal oznaczenia z numerami.
Zdjęcie. Wnętrze budynku Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego. Przeszkolona sala z drewnianą podłogą i ceglaną ścianą. Sala ma przeszklenie na patio wewnątrz budynku.
Zdjęcie. Sala w Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym: dwa specjalistyczne łóżka na kółkach, pościelone pościelą w drobne kwiaty. Na pierwszym planie wysuwana z łóżka podkładka, na której jest tablica z literami i piktogramami.
Zdjęcie. Nowoczesna bryła budynku Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego. Budynek ma ceglaną elewacją. Przed wejściem, na chodniku stoi kilka osób. Pomiędzy chodnikami rabatki przykryte czarna folią.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu lekarskiego. Jedna ściana niebieska, pozostałe białe. Po lewej stronie, pod ścianą stoi niebieska kozetka. Po drugiej biurko z komputerem i dwoma niebieskimi krzesłami.
Zdjęcie. Dwa gabinety w przychodni przy ul. Kajakowej. Gabinety mają 3 białe ściany i jedną ścianę niebieską. Wyposażone są w niebieskie meble i białe szafki.
Zdjęcie. Nowoczesne, białe wnętrze przychodni przy ul. Kajakowej. Widok na rejestrację. Przed rejestracją stoją 3 niebieskie krzesła dla pacjentów. Rejestracja obramowana jest fragmentem niebieskiej ściany z białymi napisami: przychodnia, rejestracja. Wnętrze rejestracji jest białe, z białymi szafkami. Po drugiej stronie widać rozmawiających ludzi.
Zdjęcie. Wnętrze pracowni rentgenowskiej z nowoczesną aparaturą.
Zdjęcie. Wejście do budynku przy ul. Kajakowej. Prosta bryła budynku z kolorową elewacją: dolna kondygnacja w kolorze żółtym i szarym, górna w kolorze szarym, czerwonym i białym. Przed budynkiem parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnościami oraz rabatka z drzewem iglastym.
Zdjęcie. Wejście do budynku przy ul. Kajakowej. Po prawej stronie wejście do przychodni, a po lewej wejście do szpitalnej izby przyjęć. Na pierwszym planie biała elewacja, głębsze części budynku w kolorze czerwonym i żółtym. Przed budynkiem parking z miejscem dla osób z niepełnosprawnościami i drewniane ławki.
Zdjęcie. Korytarz przychodni z widokiem na gabinet. Wzdłuż drzwi do gabinetu jest różowy panel z napisem gabinet lekarski, 16. W gabinecie po lewej stronie stoi biurko z monitorem, po środku żółty fotel ginekologiczny, a po prawej stronie parawan.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu lekarskiego. Po prawej stronie umywalka z dyspenserami do mydła, po środku żółty przewijak, po lewej stronie fotel, biurko z monitorem i żółtym krzesłem dla pacjenta.
Zdjęcie. Nowoczesny budynek przychodni przy ul. Kajakowej. Elewacja w kolorach: szarym, żółtym i białym. Przed wejściem do budynku parking z dwoma miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu ginekologicznego. Gabinet w białym kolorze, z żółtym fotelem ginekologicznym i żółtą kozetką.
Zdjęcie. Nowoczesne wnętrze przychodni. Widok na rejestrację. Kontuar rejestracji drewniano-biały, na górze przeszklenia. Krzesła dla pacjentów w kolorze białym i fioletowym.
Zdjęcie. Nowoczesne, jasne wnętrze przychodni. Po prawej stronie stanowisko do pobierania numerków, po środku drzwi do dalszej części przychodni, po lewej stronie krzesła do pacjentów i rejestracja.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu lekarskiego. Po lewej stronie biurko z monitorem i klawiaturą, przy biurku stoi fioletowy fotel i dwa fioletowe krzesła. Na podłodze, tam gdzie stoi biurko i krzesło jest ozdobny, czerwony okrąg. Po prawej stronie fioletowy przewijak i szafka z dwiema umywalkami.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu lekarskiego. Po lewej stronie biurko z monitorem i klawiaturą, przy biurku stoi fioletowy fotel i dwa fioletowe krzesła. Na podłodze, tam gdzie stoi biurko i krzesło jest ozdobny, czerwony okrąg. Po prawej gabinetu stronie stoją biało-fioletowe szafki z dwiema umywalkami oraz fioletowy przewijak.
Zdjęcie. Wnętrze przychodni. Po prawej stronie stoi interaktywna ścianka z napisem Magiczna ściana. Na ścianie wyświetlane są placówki Samodzielnego Zespołu Publicznego Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota. Po lewej stronie dalsze korytarze przychodni.
Zdjęcie. Wnętrze gabinetu lekarskiego. Po lewej stronie biało-fioletowe szafki z umywalką i dyspenserami do mydła. Po prawej stronie biurko z monitorem i klawiaturą, przy biurku stoi fioletowy fotel i fioletowe krzesło. Na podłodze, tam gdzie stoi biurko i krzesło jest ozdobny, czerwony okrąg. Za biurkiem, pod oknem, stoi fioletowa kozetka.
Zdjęcie. Fragment tomografu stomatologicznego Orthophos.
Zdjęcie. Wnętrze pracowni rentgenowskiej z nowoczesną aparaturą.