null

Rozbudowa i unowocześnienie miejskich szpitali oraz stołecznego centrum opiekuńczo-leczniczego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pobyt w szpitalu, pacjentka na sali chorych, konsultacja lekarska.
Autor: m.st. Warszawa

Rozbudowujemy i wyposażamy w nowoczesny sprzęt warszawskie szpitale. Zrealizowaliśmy prace m.in. w Szpitalu Bielańskim, Wolskim oraz Szpitalu Czerniakowskim.

Dobiegł końca program budowy nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego, w którym znajduje się nowoczesny blok operacyjny z 10 salami operacyjnymi. Mieszczą się tu również oddziały: pooperacyjny, intensywnej terapii, psychiatrii, rehabilitacji oraz laboratorium i centralna sterylizatornia. Łączny koszt inwestycji to 196 mln zł.

Zakończyliśmy modernizację pawilonu nr 10 Szpitala Wolskiego, gdzie znajdują się oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Na jego remont i zakup nowego sprzętu przeznaczyliśmy z budżetu miasta 33 mln zł. Dzięki temu pacjenci po udarach czy zawałach mają tu zapewnioną opiekę najwyższej jakości. Przeprowadziliśmy też termomodernizację pawilonu, a oświetlenie wewnątrz budynku zasilane jest z nowej instalacji fotowoltaicznej – ta część inwestycji kosztowała 7 mln zł, z czego 4 mln pozyskaliśmy z funduszy UE.

Zakończyliśmy również przebudowę i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Czerniakowskim (koszt niemal 21 mln zł.) Z kolei w budynku Centrum Zdrowia Białołęka uruchomiliśmy filię oddziału chirurgii i ortopedii miejskiego szpitala dla dzieci tj. Warszawskiego Centrum Opieki Medycznej “KOPERNIK”.

Wielkie zmiany zaszły w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym (SCOL) przy ul. Mehoffera, gdzie w 2021 r. wybudowaliśmy nowy pawilon na 170 łóżek, a kolejny na 192 łóżka jest gotowy do przyjęcia pacjentów. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł. SCOL zapewnia całodobową opiekę medyczną dla osób w podeszłym wieku, które nie wymagają hospitalizacji. 

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o ochronie zdrowia w Warszawie: zdrowie.um.warszawa.pl