null

Rozbudowa i unowocześnienie miejskich szpitali oraz stołecznego centrum opiekuńczo-leczniczego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pobyt w szpitalu, pacjentka na sali chorych, konsultacja lekarska.
Autor: m.st. Warszawa

Rozbudowujemy i wyposażamy w nowoczesny sprzęt warszawskie szpitale. Zrealizowaliśmy lub realizujemy prace m.in. w szpitalu Bielańskim, Wolskim czy w Centrum Zdrowia Białołęka.

Program obejmuje budowę nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego, w którym znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami. Znajdą się tu również oddziały: pooperacyjny, intensywnej terapii, psychiatrii, rehabilitacji oraz laboratorium i centralna sterylizatornia. Łączny koszt inwestycji to 196 mln zł.

Zakończyliśmy modernizację pawilonu nr 10 Szpitala Wolskiego, gdzie znajdują się oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Na jego remont i zakup nowego sprzętu przeznaczyliśmy z budżetu miasta 33 mln zł. Dzięki temu pacjenci po udarach czy zawałach będą mogli korzystać tu z najwyższej jakości opieki. Przeprowadziliśmy też termomodernizację pawilonu, a oświetlenie wewnątrz budynku zasilane jest z nowej instalacji fotowoltaicznej – ta część inwestycji kosztowała 7 mln zł, z czego 4 mln pozyskaliśmy z funduszy UE.

Realizujemy również przebudowę i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Czerniakowskim (koszt ponad 18 mln zł.) Z kolei w budynku Centrum Zdrowia Białołęka uruchomiliśmy filię Oddziału Chirurgii i Ortopedii Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Wielkie zmiany szykujemy w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera, gdzie już wybudowaliśmy nowy pawilon na 170 łóżek, a kolejny na 192 łóżka jest w trakcie realizacji. Łączny koszt tej inwestycji to prawie 80 mln zł.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o ochronie zdrowia w Warszawie: zdrowie.um.warszawa.pl