null

Nowe, zadaszone boisko na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Podpisanie umowy z wykonawcą
Autor: E. Lach

W bemowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie nowe i całkowicie zadaszone boisko do piłki nożnej. W czwartek, 20 maja, w obecności wiceprezydent Renaty Kaznowskiej podpisano umowę z wykonawcą – firmą Interhall.

– Modernizujemy kolejny sportowy ośrodek w stolicy. Tym razem całkowitą metamorfozę przejdzie jedno z boisk Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na ten cel w naszym budżecie i szybko znaleźć wykonawcę – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Boisko B przy ul. Obrońców Tobruku 11, które nie spełniało wszystkich wymogów i było już mocno wyeksploatowane zyska nową nawierzchnię i zostanie powiększone do wymiarów 117 x 74 m. Rozbudowana zostanie także hala pneumatyczna. Nowe zadaszenie będzie miało wymiary 111 m x 74 m i 18 metrów wysokości i będzie to jeden z największych „balonów” w stolicy.

Prace będą prowadzone etapami. W lipcu i sierpniu wykonawca powiększy boisko i wymieni nawierzchnię ze sztucznej trawy oraz uzyska certyfikat FIFA. A w listopadzie zamontuje zadaszenie.

Wartość umowy to 3.542.400 zł. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na kwotę 1.826.500, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

Po zakończeniu prac Bemowski ośrodek będzie dysponował obiektem z dwoma boiskami ze sztuczną nawierzchnią, w tym jednym zadaszonym.

Inwestujemy w sport

Ale to nie wszystko. Miasto konsekwentnie modernizuje bazę sportową dla piłkarzy w stolicy. Niebawem zakończy się rewitalizacja Ośrodka Hutnik przy Marymonckiej 42, który będzie całoroczną bazą treningową dla piłkarzy (z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie). Zawodnicy zyskają trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska, dodatkowo wybudowano zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej wyposażono w system drenażu oraz oświetlenie a boisko B w trybunę przenośną na 120 miejsc. Na Hutniku powstały też cztery nowe korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. Zarówno na boiskach piłkarskich z nawierzchnią z trawy syntetycznej, jak i kortach, przewidziano możliwość montażu powłok pneumatycznych, co pozwoli na korzystanie z obiektów bez względu na porę roku. Otwarcie obiektu dla warszawskich sportowców jest planowane w drugiej połowie lipca.

Trwa też proces zadaszenia boisk sportowych Orlik. Powstały już hale pneumatyczne na czterech obiektach: przy ul. Kowalczyka/Krzyżówki na Białołęce, przy ul. Kazimierzowskiej 58 na Mokotowie, przy ul. Sosnkowskiego 3 w Ursusie oraz przy ul. Sytej 123 w Wilanowie (obiekt w trakcie odbiorów). Jeszcze w tym roku zadaszone zostaną Orliki na Pradze-Północ (przy ul. Szanajcy 5) i w Wilanowie (przy ul. Worobczuka). Dodatkowo na tych boiskach zostanie też wymieniona nawierzchnia.

 

 

 

Boisko B zyska nową nawierzchnię i zadaszenie