null

Nowe rondo Romana Dmowskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Przejście dla pieszych ze światłami i czerwoną ścieżką rowerową. Piesi przechodzą przez pasy, samochody i tramwaje stoją na światłach. W tle panorama Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki i wieżowcami.
Nowe rondo Romana Dmowskiego

Jedno z centralnych miejsc w Warszawie jest bardziej dostępne. Przejścia dla pieszych powstały na jezdniach, a mieszkańcy nie muszą już korzystać z podziemi.

Nowe naziemne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz dużo zieleni – takie zmiany wprowadziliśmy na rondzie Romana Dmowskiego. Osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, opiekunowie z maluchami w wózkach mogą wygodnie i bezpiecznie przedostać się na drugą stronę jezdni. Pasażerowie tramwajów nie będą musieli schodzić do podziemi, żeby przejść na drugą stronę ulicy. W ramach zmian wokół ronda wytyczyliśmy cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Zyskali również rowerzyści, dla których powstały przejazdy rowerowe.

Zobacz także:

Zazieleniamy Rondo Dmowskiego

Rondo Dmowskiego dla wszystkich!

Zdjęcie. Przejście dla pieszych ze światłami i czerwoną ścieżką rowerową. Rowerzyści przejeżdżają przez pasy na ścieżce rowerowe, a piesi przechodzą przez pasy dla pieszych. W tle fragment Pałacu Kultury i Nauki oraz drzewa i krzewy.
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Zdjęcie. Panorama Warszawy z drona. Widok na Rondo Dmowskiego.
Zdjęcie. Ścieżką rowerową jedzie rowerzystka. Po obydwu stronach ścieżki rabatki z bujną roślinnością: krzewami i drzewami. Po prawej stronie rabaty ulica, po której jedzie autobus i samochody.
Zdjęcie. Przejście dla pieszych ze światłami i czerwoną ścieżką rowerową. Rowerzysta w niebieskiej koszulce przejeżdża przez pasy na ścieżce rowerowej. Po drugiej stronie pasów trawnik z bujną roślinnością, krzewami i drzewami. W tle fragment Pałacu Kultury i Nauki oraz wieżowców.
Zdjęcie. Tramwaj stojący na przystanku. Za tramwajem fragment budynku. Przed tramwajem jezdnia z rabatkami po obydwu jej stronach. Na rabatka niskie rośliny.
Zdjęcie. Ścieżka rowerowa po, której jedzie na rowerze na ciemno ubrany młody mężczyzna. Po prawej stronie ścieżki rabatki z niskimi roślinami, po lewej stronie drzewo. W tle: samochody, ludzie, oraz fragment budynku Rotundy i hotelu Novotel.
Zdjęcie. Ludzie przechodzą przez pasy dla pieszych, a dwóch mężczyzn przejeżdża na rowerach. Na pierwszym planie rabatka z roślinami. W tle budynki m.in. hotelu Metropol i Novotel.
Zdjęcie. Kobieta w różowym ubraniu przejeżdża na rowerze, na zielonym świetle, przez ścieżkę rowerową. W tle widać fragment Pałacu kultury i Nauki oraz wieżowce.
Zdjęcie. Na pierwszym planie rabatka z drzewem, dalej ścieżka rowerowa i pasy dla pieszych ze światłami. Po pasach przechodzi para młodych ludzi i starszy mężczyzna. Przez pasy przejeżdża rowerzysta. W tle samochody i panorama Warszawy z fragmentem Pałacu Kultury i Nauki oraz wieżowców.
Zdjęcie. Ludzie: dwie kobiety z dziećmi w wózkach, trzech mężczyzn, jedna starsza kobieta o lasce, przechodzący przez pasy na zielonym świetle. Po lewej stronie ścieżka rowerowa, którą jedzie rowerzysta. W tle samochody i panorama Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki oraz wieżowcami.