null

Nowe oblicze Teatru Powszechnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robert Trzaska
Robert Trzaska. Wiceprezydent J. Wojciechowicz i Marszałek M. Kierwiński z podpisaną umową

Po 35 latach Teatr Powszechny zyskał nowe oblicze dzięki rozbudowie i modernizacji budynku. Wartość projektu wyniosła ok. 26,5 mln zł. W piątek 6 sierpnia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz i wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński podpisali umowę na 5 mln zł dofinansowania z UE.

- Sala, w której się znajdujemy jest bardzo nowoczesna. Jest to jedna z trzech sal zmodernizowanych w tym budynku. W efekcie gruntownej modernizacji całego budynku stworzono nowe przestrzenie. Powierzchnia teatru powiększyła się o 700 metrów kwadratowych. – podkreślił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz - Nie bylibyśmy w stanie realizować wielu inwestycji, gdyby nie możliwość pozyskiwania środków unijnych. Bez dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim wiele inwestycji by nie powstało albo powstało by znacznie później.

- Jestem pewien, że przy nowych możliwościach z nowymi scenami wzrośnie atrakcyjność oferty kulturalnej tej placówki. To kolejna inwestycja kulturalna, obok m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi, Sinfonii Varsovii, na warszawskiej Pradze – zaznaczył marszałek Marcin Kierwiński

Przebudowa i modernizacja Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera jest realizowana przez Urząd m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (4 zdjęć)

Załączniki: