null

Nowe mieszkania na wynajem w dzielnicy Bielany

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cztery osoby siedzące przy białym stole i podpisujący umowę od lewej: Piotr Jaworski, prezes zarządu TBS Warszawa Północ i Marcin Podsędek, członek zarządu, Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, Andrzej Zaboklicki, prezes zarządu, ZAB-BUD Sp. z.o.o..
Autor: Ewelina Lach

Już za niemal dwa lata powstaną nowe mieszkania na wynajem z niskimi czynszami dla osób o średnich dochodach. Dzisiaj została podpisana umowa z generalnym wykonawcą na budowę przy ul. gen. K.S. Rudnickiego.

Konsekwentnie realizujemy program polityki mieszkaniowej w stolicy. Budowane mieszkania spełniają standardy energooszczędności, jak również dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek na Bielanach będzie wyposażony w instalację paneli fotowoltaicznych. Powstanie w doskonałej lokalizacji i komunikacji, blisko trasy S8 i przystanków komunikacji miejskiej – powiedziała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Spółka z o.o. realizuje kolejną inwestycję w ramach budownictwa społecznego, wpisującą się w realizację Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2021-2025. W podpisaniu umowy uczestniczyli Piotr Jaworski, prezes zarządu TBS Warszawa Północ i Marcin Podsędek, członek zarządu, natomiast ze strony wykonawcy ZAB-BUD Sp. z.o.o. Andrzej Zaboklicki, prezes zarządu.

Opis inwestycji

W ramach inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej wysokości od 6 do 10 kondygnacji z lokalami usługowymi w parterze i garażem podziemnym. W budynku zlokalizowanych będzie 178 mieszkań, 2 lokale usługowe oraz 2 niezależne garaże podziemne.

Udogodnienia

Dla mieszkańców zaplanowano przestrzenie wspólne z miejscami dla rowerów, małą architekturą, miejscem do rekreacji oraz placem zabaw. Inwestycja wykorzystuje odnawialne źródła energii, dlatego przyczyni się to do obniżenia kosztów eksploatacji budynku.

Finansowanie

M.st. Warszawa przekazało spółce 100 proc. środków na realizację inwestycji mieszkaniowej, z wykorzystaniem środków z Funduszu Dopłat w ramach prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa (zwrot dla m.st. Warszawa 80 proc. poniesionych nakładów na inwestycję mieszkaniową), a także ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (dofinansowanie dla m.st. Warszawy do 10 proc. kosztów inwestycji mieszkaniowej).

Taki system finansowania, bez wykorzystania kredytu bankowego, umożliwia przyszłym najemcom niski czynsz, co jest szczególnie istotne dla osób o średnich dochodach.  

Pozostałe inwestycje TBS Warszawa Północ

TBS Warszawa Północ realizuje jeszcze inwestycje przy ul. Strzeleckiej (29 mieszkań) i Jagiellońskiej (239 mieszkań) oraz przy ul. Połczyńskiej (89 mieszkania). Razem z inwestycją przy ulicy Rudnickiego powiększą one zasób lokalowy TBS Północ o 535 mieszkań. W przygotowaniu są kolejne projekty, na Białołęce przy ul. Pani na Wiśniewie (100 mieszkań) i Milenijnej (277), na Targówku przy Chyrowskiej (25) i na Woli przy Kolskiej (40), co da łącznie kolejnych 442 mieszkań.

biały, czteropiętrowy budynek mieszkalny, przed nim trawnik, chodnik i spacerujące osoby