null

Nowe, kulturalne miejsce na Gocławiu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Budynek Terminalu Kultury. Jasna bryła z niebieskim napisem.
Autor: Ewelina Lach

Terminal Kultury Gocław już działa. W nowej placówce będą odbywać się m.in. koncerty i przedstawienia oraz zajęcia artystyczne, językowe, muzyczne, ruchowe i rękodzielnicze. Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 40 mln zł.

Kultura blisko domu i wszystkie usługi dla mieszkańców w najbliższym otoczeniu to jeden z priorytetów w naszych działaniach. Bardzo się cieszę, że dzięki pracy wielu samorządowców i determinacji zarządu dzielnicy Praga-Południe udało się stworzyć nowe, kulturalne miejsce na warszawskim Gocławiu. Jestem pod wrażeniem tej przestrzeni i tego, jak wiele wydarzeń i zajęć będzie się tu odbywać. Mam nadzieję, że Terminal Kultury będzie odwiedzany nie tylko przez lokalnych miłośników kultury, ale także przez mieszkańców innych dzielnic. Serdecznie Państwa zapraszam na Gocław! – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W budynku Terminalu Kultury Gocław na około 6 tys. metrach kwadratowych powierzchni mieszczą się: wielofunkcyjna sala widowiskowa, pomieszczenia Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, dwie wypożyczalnie książek, czytelnie i sala komputerowa, sale do zajęć i warsztatów, a nawet szklarnie. Do dyspozycji odwiedzających będzie także ogród zimowy i taras na dachu.

W domu kultury przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 będzie odbywać się wiele zajęć, w których będą mogli uczestniczyć warszawiacy z różnych grup wiekowych. Dla dorosłych zaplanowano warsztaty artystyczne np. z fotografii cyfrowej, rysunku żurnalowego, charakteryzacji i bodypaintingu oraz lekcje jogi, szermierki i baletu. Z kolei najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach ceramicznych, tanecznych i gimnastyce korekcyjnej oraz językowych: z angielskiego i francuskiego. Będą też prowadzone specjalne grupy dla seniorów m.in. z malarstwa i ceramiki.

Pełny program znajduje się na stronie internetowej placówki. Nowy dom kultury jest filią Centrum Promocji Kultury.

Terminal Kultury Gocław.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Terminal Kultury Gocław.
Terminal Kultury Gocław.
Terminal Kultury Gocław.
Terminal Kultury Gocław.
Terminal Kultury Gocław.
Terminal Kultury Gocław.