null

Nowe komputery dla uczniów i nauczycieli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiceprezydentka Renata Kaznowska z symbolicznym czekiem
Wiceprezydentka Renata Kaznowska z symbolicznym czekiem | Autor: UM Warszawa

M.st. Warszawa podpisało umowę na dofinasowanie systemu zdalnej edukacji na terenie stolicy. Dzięki środkom z funduszy europejskich do miejskich szkół podstawowych trafi sprzęt komputerowy i oprogramowanie warte prawie 3,4 miliona złotych.

Dziś wspólnie z samorządem Mazowsza podpisaliśmy umowy na dofinasowanie z funduszy europejskich projektu dla rozwoju systemu edukacji zdalnej w Warszawie. Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej do 38 stołecznych szkół podstawowych trafi nowy, przenośny sprzęt komputerowy. Dofinansowane zostanie także oprogramowanie, które zapewni narzędzia do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Dziękuję marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz Elżbiecie Lanc z zarządu województwa mazowieckiego za owocną współpracę. Dziękuję też w imieniu warszawskich uczniów i uczennic – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zmieniająca się technologia i metodyka pracy wymagają stałego doposażania warszawskich szkół. Za unijne pieniądze zostanie kupiony przenośny sprzęt komputerowy dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli, a także oprogramowanie sprzyjające wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) oraz umożliwiające uczestnictwo w zdalnych lekcjach.

Celem projektu pn. „Rozwój systemu zdalnej edukacji na terenie m.st. Warszawy” jest zwiększenie dostępności e-usług w oświacie. Nowy sprzęt trafi do stołecznych placówek w przyszłym roku szkolnym.