null

Nowe centrum kultury na Ursynowie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakat
Autor: UM Warszawa

Już w ten weekend odbędzie się uroczyste otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. Zaplanowano m.in.: koncerty Płomienia 81, Ani Rusowicz, Krzysztofa Zalewskiego, a także przedstawienia Teatru Baj i Teatru Syrena. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ursynów to kolebka rapu, w programie inauguracji „Alternatyw” nie mogło więc zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. Koncert już w piątek, 17 września o godz. 20:00.

Sobota to dzień otwarty w „Alternatywach”. O 12:00 w salach edukacyjnych rozpoczną się zajęcia próbne – będą one przedsmakiem oferty, która ruszy z początkiem października. Natomiast o 13:00 w specjalnych namiotach edukacyjnych przed wejściem głównym odbędą się zajęcia naukowe, cyrkowe, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14:00 na scenie tuż obok wejścia głównego rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie którego znalazły się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mim z przedstawieniem „Pan i Pani O!”.   

Także w sobotę, o 18:00, wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19:30 na scenie pojawi się zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski.

Niedziela, czyli ostatni dzień weekendu otwarcia „Alternatyw” upłynie pod znakiem sztuki teatralnej. O 11:00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a wieczorem, o 18:00, zespół Teatru Syrena zagra na scenie teatralno-koncertowej przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można pobrać w sobotę 18 września, podczas dnia otwartego.

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”  to nowe miejsce spotkań, rozmów oraz tworzenia więzi. Planowane są koncerty, pokazy filmowe i przedstawienia teatralne. Nie zabraknie zajęć muzycznych, tanecznych i performatywnych, a także zajęć z zakresu kultury wizualnej i edukacji ekologicznej. Informacje o wszystkich wydarzeniach będą zamieszczane na facebook.com/alternatywy.art.

Otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” jest częścią Inauguracji Roku Kulturalnego 2021/2022 na Ursynowie.  

Przez cały weekend otwarcia na terenie obok Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” będzie czynny punkt szczepień przeciw COVID-19.