null

Nowa, twórcza przestrzeń w Śródmieściu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dom w Alejach już otwarty. Od dzisiaj przy Alejach Jerozolimskich 2 działa nowe miejsce spotkań Domu Kultury Śródmieście. Na otwarcie zaplanowano m.in. wernisaż wystawy, warsztaty, parapetówkę i karaoke.

Dom w Alejach będzie miejscem twórczych działań oraz lokalnych inicjatyw. Od dziś można tam zrealizować swój projekt, wziąć udział w różnych wydarzeniach lub po prostu napić się kawy i odpocząć.

Przestrzeń przy Alejach Jerozolimskich podzielono tematycznie na pokoje: ruchu, dźwięku, obrazu, świętego spokoju, warsztatowy. W tych salach będzie można śpiewać, komponować, zorganizować wieczorek filmowy, majsterkować, wziąć udział w zajęciach ruchowych, malować, szyć, ale i się wyciszyć.

Do dyspozycji odwiedzających będą również scena i podcastownia. Dom w Alejach jest także otwarty na wszelkie inicjatywy sąsiedzkie, artystyczne, społeczne czy studenckie, zarówno te cykliczne, jak i jednorazowe. Każdy, kto chce działać i tworzyć, otrzyma tam wsparcie w realizacji swoich pomysłów.

Weekend otwarcia

Pierwszy i drugi marca to pierwsze dni działalności Domu w Alejach. Na ten wyjątkowy czas zaplanowano m.in. wernisaż wystawy plakatów wall-being „Przestrzenie wewnętrzne – opowieści o domu”, warsztaty kolażu z Maryną Siliakovą, karaoke, warsztaty ceramiczne i kulinarne oraz parapetówkę z DJ-em.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia: facebook.com.