null

Nowa siedziba TR Warszawa - poszukiwany generalny wykonawca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fasada budynku Teatru w kolorze szarym. Napis Przetarg na roboty budowalne na czerwonym tle
Autor: UM Warszawa

TR Warszawa ogłosił przetarg na generalnego wykonawcę budowy teatru na placu Defilad. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa pod koniec kwietnia 2022 r. Siedziba TR Warszawa powstanie w ścisłym centrum Warszawy, obok gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Budowa teatru TR Warszawa jest kolejną z wielu inwestycji publicznych, realizowanych w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy. Jest to kolejny przykład inwestycji miasta w kulturę mimo niełatwych, także budżetowo, czasów – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m. st. Warszawy. Dzięki działaniom modernizacyjnym i inwestycyjnym ścisłe centrum stolicy stanie się przestrzenią reprezentacyjną, spójną i zieloną, ale także otwartą, przyjazną, dostępną i bezpieczną dla wszystkich – dodaje Machnowska-Góra.

Pozwolenie na budowę gmachu teatru uprawomocniło się pod koniec stycznia 2021 roku, otwierając drogę kolejnemu etapowi procesu inwestycyjnego. Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje budynek teatru o całkowitej powierzchni niewiele ponad 15.000 m.kw., zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku w partnerstwie z polską pracownią APA Wojciechowski oraz Buro Happold. Inżynierem kontraktu jest konsorcjum ECM Group Polska S.A. oraz Portico Project Management. Budowa finansowana jest z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

W pierwszym etapie postępowania przetargowego w trybie dialogu konkurencyjnego potencjalni wykonawcy będą kwalifikowani na podstawie warunków postępowania oraz kryteriów selekcji. Zamawiający zweryfikuje m.in., czy wykonawcy spełniają wymagania ustawowe oraz te określone przez zamawiającego. Do drugiego etapu postępowania przetargowego (etapu negocjacji) dopuszczona zostanie jedynie określona liczba wykonawców. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na październik/listopad 2022 roku.

Siedziba TR Warszawa na Placu Defilad jest częścią kompleksu dwóch budynków: teatru i nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek TR Warszawa na Placu Defilad będzie jednym z najnowocześniejszych teatrów w Europie. Znajdą się w nim m.in. dwie sale teatralne o łącznej powierzchni  2 500 m.kw., a także sale edukacyjne, ośrodek poszukiwań artystycznych, programów rezydencyjnych, studio audio, studio wideo, sale prób, w tym sala prób czytanych, przestronne foyer, restauracja i dwa bary.

Budowa naszej nowej siedziby z pewnością przyczyni się do kulturotwórczego rozwoju miasta. Budynek będzie jednym z najnowocześniejszych budynków teatralnych w tej części świata i jednym z nielicznych teatrów, który w ostatnich dekadach został zbudowany, jako samodzielny obiekt teatralny w Polsce – mówi Anna Klammer, pełnomocniczka dyrektorki TR Warszawa ds. inwestycji na Placu Defilad.

Więcej informacji o przetargu na stronie: trwarszawa.eb2b.com.pl.

TR Warszawa

TR Warszawa to teatr, który na stałe wpisał się w pejzaż stołecznych instytucji kultury. Marka zespołu TR Warszawa rozpoznawalna jest na świecie, to rezultat obecności w programach najważniejszych międzynarodowych festiwali artystycznych. Są na nich nagradzani zespół i współpracujące z teatrem twórcy i twórczynie.

TR Warszawa przez swoją ofertę programową włącza mieszkańców, mieszkanki i gości Warszawy w życie kulturalne stolicy. Stara się wspólnie z innymi teatrami i instytucjami kultury, kształtować nowoczesną tożsamość obywatelską oraz budować pozycję Warszawy, jako ważnego ośrodka życia artystycznego na świecie.