null

Nowa przychodnia w Wilanowie otwarta

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

W środę, 13 października, o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na otwarcie nowej przychodni rejonowo-specjalistycznej przy ul. Przyczółkowej 33. W otwarciu udział weźmie m.in. zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Jacek Wojciechowicz.


Przychodnia przy ul. Przyczółkowej 33 jest jedną z 14 placówek SZPZLO Warszawa-Mokotów, obejmującego swoim zasięgiem mieszkańców Mokotowa (ponad 220 tys.) i Wilanowa (ok. 20 tys.). Prace budowlane rozpoczęły się w 2007 r. Dotacja z Urzędu m. st. Warszawy na budowę i wyposażenie przychodni wyniosła 3,7 mln zł.

Przychodnia zapewniać będzie mieszkańcom Powsina i okolic świadczenia medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz stomatologii, kardiologii, ginekologii i położnictwa, badań USG i rehabilitacji, zarówno w ramach poradni, jak i w ośrodku rehabilitacji dziennej.

Przychodnia od dnia otwarcia zapewniać będzie świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Pozostałe świadczenia medyczne zależne są od uzyskania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2011. Utworzenie ośrodka rehabilitacji dziennej umożliwi pacjentom otrzymanie kompleksowych świadczeń zdrowotnych w czasie kilkugodzinnego pobytu w placówce.

W latach 2007-2010 stołeczny ratusz przeznaczył prawie 645 mln zł na inwestycje w ochronę zdrowia. We wszystkich miejskich placówkach - szpitalach, przychodniach i ośrodkach zdrowia – trwały rozbudowy, modernizacje oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej.