null

Nowa nawierzchnia ulic na Woli i w Ursusie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Fragment ulicy Ordona na Woli_znaki informujące o pracach i ulica w przebudowie
Przebudowa ul. Ordona | Autor: ZDM Warszawa

Po robotach brukarskich przyszła pora na ciąg dalszy remontu jezdni ulicy Ordona – pomiędzy Wolską i Kasprzaka. Nowy asfalt położony zostanie również na ulicy Lalki – od Gierdziejewskiego do Władysława Jagiełły. W środę, 5 czerwca, obie ulice zamienią się w plac budowy.

Roboty drogowców na Ordona i Lalki to kolejne remonty z programu „Frezowanie+”. Na dwóch ulicach na Woli i w Ursusie najpierw zostały wymienione chodniki i krawężniki. Teraz przyszedł czas na wykonanie nowej nawierzchni.

Zamknięta Ordona

W środę, 5 czerwca, rano drogowcy zamkną ulicę Ordona – na odcinku od ulicy Wolskiej do Kasprzaka. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył dojazdu do posesji.

Objazd wyznaczono aleją Prymasa Tysiąclecia i ulicą Wolską. Tędy pojadą także autobusy linii 184. Kierowcy jadący ulicą Wolską od alei Prymasa Tysiąclecia na skrzyżowaniu z Elekcyjną i Ordona nie skręcą w lewo – ze skrajnego lewego pasa będą mogli jedynie zawrócić.

Komfortowo i bezpiecznie

Ulica Ordona pełniła rolę objazdu w czasie budowy trasy tramwajowej na Kasprzaka. Dopiero po zakończeniu tych prac drogowcy mogli rozpocząć przebudowę odcinka łączącego ulicę Kasprzaka z Wolską. Wkrótce Ordona przestanie odstawać od pozostałych ulic w okolicy – wyremontowanych w ramach budowy torowiska tramwajowego. Nowe chodniki i asfalt to nie wszystko. Skorzystają także rowerzyści. Na jezdni zostaną wyznaczone pasy rowerowe. Wszystkie prace powinny zakończyć się przed końcem wakacji.

Drogowcy pracują także na fragmencie ulicy Ordona między budynkiem przy Ordona 5B a ulicą Stańczyka, gdzie stary bruk zostanie zastąpiony przez asfalt. Po zakończeniu robót niemal cała ulica Ordona będzie miała nową nawierzchnię. Modernizację przechodzi również sąsiednia ulica Jana Kazimierza. Także tutaj wykonawca poszerzy w najbliższych dniach plac budowy. Od czwartku, 6 czerwca, jeden kierunek ruchu będzie również pomiędzy ulicami Ordona i Gizów.

Roboty na Lalki

Również w środę, 5 czerwca, zostanie zamknięta ulica Lalki w Ursusie. Kierowcy nie przejadą od Gierdziejewskiego do Władysława Jagiełły. Będą musieli pojechać Gierdziejewskiego i Warszawską. Tędy pojadą także autobusy linii: 187, 401, 517 i 716 oraz nocne N35 i N85.

Plac budowy obejmie ponadto połowę ronda Malessy „Marcysi”. Na ulicach Gierdziejewskiego i Cierlickiej, przy skrzyżowaniu z Lalki, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Zadanie, oprócz wymiany nawierzchni jezdni na całym odcinku ulicy, a także na rondzie „Marcysi” obejmuje również przebudowę chodników. Stara kostka została zdemontowana, a w jej miejsce pojawiły się betonowe płyty o wymiarach 50x50 cm. Dzięki likwidacji zatoki autobusowe zostanie poszerzony wąski chodnik po stronie przystanku „Lalki 03”.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Ulica Ordona - objazd zamkniętego odcinka_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć />)
Ulica Lalki - objazd zamkniętego odcinka_mapka