null

Nowa nawierzchnia ul. Czecha i Traktu Brzeskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Remont północnej jezdni ciągu ul. Czecha i Trakt Brzeski. Jezdnia asfaltowa na niej pasy w kolorze białym

Trwają prace przygotowawcze przed remontem północnej jezdni ciągu ul. Czecha i Trakt Brzeski. Zasadnicze roboty rozpoczną się w czwartek 14 lipca i będą wymagały zamknięcia remontowanej jezdni. Kierowcy pojadą drugą nitką drogi, w obu kierunkach. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na objazdy.

Drogowcy ułożą nowy asfalt na północnej jezdni, od  skrzyżowania ul. Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. To odcinek o długości ponad 5,5 kilometra. Wyremontują też chodniki. Zarząd Dróg Miejskich planuje zakończyć prace do końca wakacji.

Prace przygotowawcze

Od czwartku, 7 lipca, trwają prace przygotowawcze, poprzedzające wdrożenie czasowej organizacji ruchu na okres zamknięcia północnej jezdni. Polegają na likwidacji progów zwalniających i ustawieniu tymczasowych przystanków na ul. Potockich, którędy będzie prowadził objazd autobusów. Na ul. Czecha, Kajki i Korkowej trwa likwidacja wysp, wykonywanie przewiązek między jezdniami i rozbiórka barier energochłonnych. Te roboty zakończą się w czwartek, 14 lipca. Wówczas wykonawca przystąpi do zasadniczego etapu prac.

Zamknięcie północnej jezdni

Zamknięcie północnej jezdni nastąpi w czwartek, 14 lipca, o godz. 23.00. Kierowcy będą poruszać się południową nitką drogi w obu kierunkach.

Kierujący się w stronę Pragi, zjadą ze swojej jezdni na skrzyżowaniu z ul. 1. Praskiego Pułku i Jana Pawła II. Przed skrzyżowaniem dostępne będą trzy pasy: do skrętu w prawo, do jazdy prosto – na jezdnię południową i do skrętu w lewo.

Kierowcy jadący od strony Płowieckiej i Czecha będą mieli do dyspozycji dwa pasy – do jady prosto oraz jazdy prosto i skrętu w prawo. Nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w 1. Praskiego Pułku.

Ulice poprzeczne

Wyjazdy z ulic dochodzących do remontowanej jezdni, na czas prac zostaną zamknięte.

Możliwy będzie wjazd w ul. Wawerską (w stronę ul. Hafciarskiej) dla jadących w stronę Zakrętu. Jadących w przeciwną stronę obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto. Wyjazd z ul. Wawerskiej możliwy będzie wyłącznie w prawo, w kierunku Zakrętu.

Podobnie będzie zorganizowane skrzyżowanie z ul. Wierzchowskiego, z tą różnicą że wyjazd z niej będzie możliwy w obie strony.

Powrót na jezdnię północną

Przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszkowców i Kajki kierowcy jadący z obu kierunków będą mieli do dyspozycji po dwa pasy: do jazdy prosto oraz do skrętu w ul. Kajki. Ulica Kościuszkowców straci połączenie z Czecha. Za skrzyżowaniem, na wysokości ul. Rzeźbiarskiej, przewiązką między jezdniami, kierowcy jadący w stronę Pragi wrócą na właściwą stronę drogi.

Zalecany dojazd do ul. Kościuszkowców będzie prowadził z ul. Kajki ulicami Czecha, Potockich i Korkową.

Ulica Potockich

Na potrzeby objazdu autobusowego na ul. Potockich na wlocie w Czecha zlikwidowana zostanie wyspa rozdzielająca jezdnie. Natomiast na wysokości przejścia dla pieszych pojawi się nowy teren wyłączony z użytkowania. Dopuszczona zostanie możliwość wyjazdu z ul. Potockiej na Czecha w obu kierunkach. Kierowcy jadący od strony Pragi z lewego pasa będą mogli skręcić w Potocką, z pozostałych dwóch jechać prosto. Nie będzie można skręcić w ul. Marysińską – jej połączenie z Czecha zostanie zamknięte.

Na ul. Potockich na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi zmieni się pierwszeństwo przejazdu.

Prace na jezdni potrwają maksymalnie do czwartku, 4 sierpnia. Następnie – do końca wakacji – drogowcy będą remontować chodniki.

Komunikacja

Pierwsze prace zaczną się późnym wieczorem w czwartek, 14 lipca, ale ostatnie kursy linii 115 oraz wszystkie kursy linii N25 tej nocy zostaną przepuszczone przez plac budowy i autobusy pojadą trasą podstawową. Od piątku, od początku kursowania, do odwołania, zmienią się trasy autobusów linii: 115, 305 i N25. Linie 115 i N25 kursować będą przygotowanym objazdem ul. Potockich i Czecha. 305 pojedzie ul. Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Czecha do Trawiastej.

W czasie remontu autobusy linii 502, 704, 720, 722 i 730 będą jeździły południową nitką ulicy Bronisława Czecha. Przystanki z północnej części tej drogi zostaną przeniesione na jezdnię południową. Uruchomione zostaną także przystanki tymczasowe na ul. Potockich.

Trasy kursujących w tym rejonie autobusów linii 125 i 525 nie zmienią się.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

mapka przedstawiające objazd Remont północnej jezdni ciągu ul. Czecha i Trakt Brzeski
Zobacz galerię (2 zdjęć)
mapka przedstawiająca organizację ruchu Remont ul. Czecha i Trakt Brzeski - objazdy dla autobusów WTP