null

Nowa nawierzchnia na rondzie Żaba

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rondo Żaba przed frezowaniem - widok z lotu ptaka

W najbliższy piątek, 30 lipca, o godz. 22:00 rozpoczną się prace przy pierwszym etapie wymiany nawierzchni na rondzie Żaba. Na czas prac całkowicie wyłączona z ruchu zostanie południowo-zachodnia część ronda. Zaplanowano objazdy i zmiany w komunikacji.

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię jezdni ronda Żaba. Rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, św. Wincentego, św. Jacka Odrowąża i Starzyńskiego, czyli na granicy Targówka i Pragi-Północ, jest ważnym węzłem komunikacyjnym, dlatego prace przy układaniu nowego asfaltu zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy zostanie przeprowadzony już w najbliższy weekend. Prace rozpoczną się w piątek, 30 lipca, około godz. 22:00, a zakończą w poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 4:00. Drugi etap został zaplanowany na następny weekend, czyli 6-8 sierpnia.

W weekend inaczej na rondzie

W weekend 30 lipca – 2 sierpnia kierowcy jadący ul. Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie będą mogli pojechać bezpośrednio w kierunku ronda. Będą musieli skręcić w stronę ul. Szwedzkiej i znowu skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada.

Dojeżdżający na rondo od strony ul. 11 Listopada będą mieli możliwość wyłącznie skrętu w prawo w ul. św. Wincentego lub jazdy na wprost w ul. św. Jacka Odrowąża. Nie będą mogli skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać w ul. Starzyńskiego.

Z ul. św. Wincentego będzie wyłącznie możliwość skrętu w prawo w ul. św. Jacka Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Jezdnia ul. św. Jacka Odrowąża prowadząca w kierunku ronda Żaba zostanie zamknięta od wysokości ul. Staniewickiej. Na wcześniejszym odcinku dopuszczona będzie wyłącznie możliwość dojazdu do zawrotki lub skrętu w prawo w ul. Staniewicką. Z ul. Staniewickiej będzie dopuszczony wyłącznie skręt w lewo w ul. św. Jacka Odrowąża.

Objazdy terenu prac będą możliwe ulicami: św. Jacka Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej ul. Jagiellońskiej, ulicami Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz ul. 11 Listopada.

Zaleca się także objazd do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej ulicami Borzymowską, Trocką lub ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską i Gorzykowską. Utrudnienia będzie można także ominąć ul. Jagiellońską do trasy Toruńskiej i ul. Wysockiego.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii nr 169 zostaną skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dw. Wschodniego (Kijowska). Objazd będzie przebiegać ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności”. Autobusy linii nr 212, jadące w kierunku pl. Hallera, ominą rejon prac ulicami: Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka. Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cm. Północnego i ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka – Starzyńskiego.

Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską – Radzymińską – al. „Solidarności” – Szwedzką – Starzyńskiego. Linie nocne N14 i N64 zostaną skierowane na objazd ulicami: Wysockiego – Toruńska – Jagiellońska – Starzyńskiego wyłącznie w kierunku Dw. Centralnego.

Jednocześnie od piątku, 30 lipca od godz. 22:00 do niedzieli, 1 sierpnia do końca kursowania tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem ulicami: Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.  

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Grafika przedstawiająca zmiany w organizacji ruchu związane z remontem nawierzchni na rondzie Żaba w weekend 30 lipca - 2 sierpnia