null

Nowa jezdnia Gagarina już gotowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Układanie torów tramwajowych na ul. Gagarina - teren budowy.
Na ul. Gagarina trwa budowa torowiska tramwajowego. | Autor: Wiktor Paul

Od piątkowej nocy, z 3 na 4 marca, kierowcy pojadą nową południową jezdnią ulicy Gagarina na dłuższym odcinku – także między ul. Stępińską a Sielecką. W związku z tym zmieni się również organizacja ruchu na kilku pobliskich skrzyżowaniach.

Od końca listopada ubiegłego roku kierowcy jeżdżą po nowo wybudowanej jezdni ul. Gagarina od ul. Belwederskiej do Stępińskiej. Dostępne są dwa pasy ruchu: jeden w stronę Belwederskiej, drugi w stronę Wisłostrady. Dalszy postęp prac pozwoli na wydłużenie tego odcinka.

Dłużej po jezdni południowej

W piątek w nocy, z 3 na 4 marca, budowniczowie wspólnej inwestycji kolektora Mokotowskiego Bis i odnogi tramwaju na Wilanów przełożą ruch z jezdni północnej ul. Gagarina na nowo wybudowaną południową. Zmiany te zostaną wprowadzone pomiędzy ul. Stępińską a Sielecką. Od tego momentu ruch jednym pasem – w każdą stronę – będzie się odbywał na odcinku od ul. Belwederskiej do Iwickiej. Od ul. Iwickiej do Czerniakowskiej nadal będą trzy pasy – dwa w kierunku Czerniakowskiej i jeden do Belwederskiej.

Jeśli warunki pogodowe ulegną pogorszeniu, co z kolei uniemożliwi wykonanie nowego oznakowania jezdni, wprowadzanie organizacji ruchu może opóźnić się o jeden lub dwa dni.

Inaczej na skrzyżowaniach

Przywrócona zostanie możliwość wyjazdu z południowego odcinka ul. Stępińskiej na Gagarina w prawo. Także z ul. Sieleckiej od strony Chełmskiej kierowcy skręcą na Gagarina – w obydwu kierunkach (prawo i lewo). Obie ulice, Stępińska i Sielecka, będą natomiast kończyły się ślepo przed Gagarina po północnej stronie (od Podchorążych).

Zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Czerską. Przywrócone zostanie połączenie ulicy po północnej stronie Gagarina. Drogowcy urządzą tu dwa pasy wyjazdowe: do skrętu w lewo w stronę ul. Czerniakowskiej oraz do jazdy prosto na skrzyżowaniu i skrętu w prawo w stronę Belwederskiej. Z południowego odcinka ul. Czerskiej także będzie można wyjechać we wszystkich relacjach. Na skrzyżowaniu obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Gagarina w Czerską dla jadących z obu kierunków.

Kolejne zmiany na wiosnę

Już w poniedziałek, 27 lutego, w związku z układaniem nowego torowiska w rejonie ul. Podchorążych, jej połączenie z ul. Gagarina zostało zamknięte na ok. miesiąc.

Na odcinku od ul. Czerskiej do Czerniakowskiej oraz na samym skrzyżowaniu Gagarina z Czerniakowską organizacja ruchu nie zmieni się.

Możliwość wyjazdu w prawo z ul. Podchorążych w Gagarina zostanie przywrócona na początku kwietnia. Natomiast wprowadzona w poniedziałek organizacja ruchu na ul. Gagarina będzie obowiązywała do początku maja.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Ogranizacja ruchu na ul. Gagarina.