null

Nowa atrakcja nad Wisłą – gra w rozszerzonej rzeczywistości

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.08.2022 09:00 - 04.09.2022 09:00
widok z góry na Bulwary wiślane. Słoneczny dzień, widać spacerujących po bulwarach ludzi

Cyfrowa gra nad Wisłą - Od soboty nowa atrakcja nad Wisłą – gra w rozszerzonej rzeczywistości

Zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii re\Wisła Dzielnica Wisła prowadzi działania edukacyjne i informacyjne podkreślające unikalną tożsamość rzeki.

Aby wziąć udział w grze, należy odwiedzić pięć punktów Warszawskiego Plażowego i skorzystać z filtrów przypisanych do profilu Dzielnicy Wisła na Instagramie. Filtry zostaną uaktywnione w sobotę, a udział w grze jest możliwy w dowolnym momencie do końca września. Pierwszych 50 osób, które zaprezentują Plażowym na Żoliborzu poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzyma plakaty z popularnymi wiślanymi grafikami autorstwa Oli Jasionowskiej.

Gra rozpoczyna się na plaży Saska Kępa w punkcie Warszawskiego Plażowego (charakterystyczna budka gdzie można m.in. bezpłatnie wypożyczyć leżak lub zabawki plażowe). Użytkownik po włączeniu odpowiedniego filtra na Instagramie Dzielnicy Wisła skanuje plakat, który aktywuje efekt, zapoznaje się z zaprezentowanym tematem oraz odpowiada na pytanie. Następnie udaje się do kolejnych punktów – Warszawski Plażowy na Poniatówce, Warszawski Plażowy na Rusałce, Pawilon Edukacyjny Kamień oraz Warszawski Plażowy na plaży Żoliborz – gdzie czekają na niego kolejne zadania.

Sprawdź lokalizację na mapie