null

Nocny bieg na Pradze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa biegaczy na ciemnej ulicy wzdłuż torów tramwajowych

Ponad 5 tys. biegaczek i biegaczy wystartuje w najbliższą sobotę w 7. Nocnym adidas Półmaratonie Praskim. Zawody w prawobrzeżnej części stolicy to pierwszy z jesiennych biegów masowych w Warszawie.

Półmaratonowi – rozgrywanemu na dystansie 21,1 km – towarzyszy adidas Runners Piątka Praska. Wystartuje w niej kolejne 2 tys. osób.

Nocne biegi to idealny sposób dla biegaczy na uniknięcie wysokich temperatur. Bieg na 5 km startuje o godz. 19.30, a półmaraton o 20.30.  Rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu. Wśród elity na pewno znajdzie się kilkoro czołowych polskich długodystansowców m.in. zwyciężający tu dwukrotnie Kamil Jastrzębski czy wśród kobiet utytułowana Iwona Bernardelli, zwyciężczyni tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego.

W tym roku o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą na długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Dalej ulice stołecznego Gocławia, okolice jeziorka Balaton, a ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa i meta na błoniach stadionu PGE Narodowego, gdzie będzie także miasteczko biegowe. To dla uczestników gwarancja wygodnego dojazdu komunikacją miejską i komfort uczestnictwa w biegu.

Wieczorna pora rozgrywania zawodów zmniejsza niedogodności dla mieszkańców związane z zamykaniem ulic. W rejonie błoni Stadionu Narodowego – gdzie znajdzie się start i meta biegu – ulice Zamoście, Sokola i Wybrzeże Szczecińskie będą zamknięte od 19.15 do 24.00. Ulice Okrzei i fragment Jagiellońskiej – od 19.15 do 21.15. Na Gocławiu i Saskiej Kępie utrudnień można spodziewać się od 20.30. Szczegóły na mapce.

Uczestnicy obu biegów mogą liczyć na mocny muzyczny doping. Organizatorzy zapewnią szereg punktów z DJ’ami, bębniarzami czy innymi zespołami. Atrakcje dla biegaczy i kibiców szykuje punkt kibica adidas Runners, ale szczególnie mocno ma być nagłośniony Wał Miedzeszyński - aby dodać energii półmaratończykom, nie przeszkadzając równocześnie mieszkańcom pobliskich osiedli.

Zapisy do udziału w półmaratonie i biegu na 5 km wciąż trwają poprzez system rejestracji na Polmaratonpraski.pl. Odbiór pakietów startowych odbywa się w budynku 58 na terenie SOHO by Yareal (ulica Mińska 25).

Imprezę patronatem honorowym objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.