null

Niezwykłe możliwości rozwoju dla przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
#Academy_Smolna

Warszawa kontynuuje spotkania doradcze #Academy_Smolna. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą podnieść poziom wiedzy i kompetencji biznesowych.

Wyniki ankiet satysfakcji uczestniczek i uczestników programu #Academy_Smolna z 2023 roku nie pozostawiają wątpliwości, że tego typu działania miasta są odpowiedzią na potrzeby osób, które rozwijają w Warszawie i okolicach swoją działalność gospodarczą. 100% uczestniczek i uczestników naszego programu doradczego zdecydowanie poleciłoby go innym. Bardzo nas cieszą te wyniki i z ogromną przyjemnością kontynuujemy to wyjątkowe wsparcie dla przedsiębiorczyń i przedsiębiorców – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego z Urzędu m.st. Warszawy.

Szerokie doradztwo

Program #Academy_Smolna realizowany jest od marca 2023 roku i potrwa do grudnia 2024 roku. Jednym z najważniejszych elementów programu jest bezpłatne doradztwo, które obejmuje ponad 380 godzin konsultacji ekspertów w sześciu kluczowych kategoriach:

  • doradztwo księgowe,
  • doradztwo prawne,
  • doradztwo biznesowe,
  • doradztwo digital marketing,
  • doradztwo dofinansowania i dotacje,
  • doradztwo biznesowo- technologiczne.

Wszystkie spotkania odbywają się online.

Webinary i mentoring

Uczestnicy programu mają także okazję wziąć udział w grupowych webinarach tematycznych, podczas których zdobywają nową wiedzę i mogą dzielić się doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami. Tematy webinarów są dostosowane do potrzeb zgłoszonych przez uczestników.

Dla pięciu najbardziej zaangażowanych w uczestnictwo w programie osób przewidziano także długofalowe doradztwo biznesowe prowadzone przez profesjonalnych mentorów. Intensywna trzymiesięczna praca nad indywidualnymi przypadkami pozwoli dostosować wsparcie do konkretnych potrzeb i sytuacji przedsiębiorców.

Otwarty program

Program jest otwarty dla osób z Warszawy i okolic, bez względu na dojrzałość biznesową prowadzonych przez nich przedsięwzięć. Z programu mogą również skorzystać osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie, które planują założyć lub rozwinąć firmę w Warszawie i nie znają języka polskiego.

Konsultacje w ramach #Academy_Smolna odbywają się w każdym tygodniu, a informacje o rekrutacji na webinary oraz mentoring będą pojawiać się regularnie na stronie programu.

Statystyka programu

W 2023 roku z #Academy_Smolna skorzystało ponad 250 uczestników. W ramach programu udzielono łącznie ponad 440 godzin specjalistycznego doradztwa. Dodatkowo, ponad 140 osób uczestniczyło w grupowych webinarach tematycznych, a pięciu zmotywowanych przedsiębiorców skorzystało z 50 godzin spotkań mentoringowych.

Projekt jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą programu #Academy_Smolna 2023-2024 jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), współpracująca w partnerstwie z ogólnopolskim biurem rachunkowym Infakt.pl, kancelariami prawnymi Hogan Lovells i LSW oraz z Łukasiewicz – ITECH.

Więcej o programie na stronie projektu oraz biznesowym serwisie tematycznym miasta.