null

Niedzielne propozycje dla aktywnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biegacze w niebieskich koszulkach biegnący na moście

W niedzielę w Warszawie zaplanowano imprezy dla biegających w różnym wieku. Na Białołęce odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja „Biegu przez Most”, a na Ursynowie 16. odsłona charytatywnego „Onkobiegu”.

Ulice na których zaplanowane zostały obydwa wydarzenia zostaną czasowo wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały objazdami.

Startuje „Białołęcka Triada Biegowa”

„Bieg przez Most” to pierwszy akcent „Białołęckiej Triady Biegowej” organizowanej przez urząd dzielnicy Białołęka. Dopełnia ją lokalny Bieg Niepodległości 11.11 i Bieg Wolności organizowany w okolicy rocznicy stanu wojennego (w tym roku 10.12).

W niedzielę na ulicach Tarchomina i moście Marii Skłodowskiej-Curie rywalizować będzie blisko tysiąc zawodników. Na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy, będą mieli maksymalnie 90 minut. Dodatkową atrakcją będą biegi dzieci na dystansach od 300 do 900 metrów.

Start biegu głównego o godzinie 11:00, zawodnicy pobiegną ulicami: Szafrańców, Trakt Nadwiślański, Obrazkowa, Świderska, Mehoffera, Nowodworska, Odkryta oraz chodnikiem i ścieżką rowerową mostu Marii Skłodowskiej-Curie. W czasie zawodów drogi te będą zamknięte dla ruchu, podobnie jak wloty ulic dojazdowych oraz wyjazd z osiedli łączących się bezpośrednio z trasą biegu. Swoje trasy zmienią autobusy linii 211, 516, 518 i Z11.

Więcej informacji na temat organizacji ruchu w czasie „Biegu przez Most” można znaleźć na portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Charytatywny „Onkobieg” na Ursynowie

Na Ursynowie odbędzie się 16. edycja charytatywnej imprezy biegowej „Onkobieg”. Trasa będzie poprowadzona w rejonie Narodowego Instytutu Onkologii przy ul. Roentgena 5. Zawody mają wesprzeć pacjentów onkologicznych i promocję profilaktyki zdrowotnej, a zebrane środki pomogą m.in. sfinansować zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworów, opiekę psychoonkologów oraz nierefundowane zabiegi i leki.

Podczas trwającego godzinę biegu w godzinach 11:00-12:00, z ruchu całkowicie wyłączona będzie wschodnia jezdnia ulicy Roentgena – prowadząca w stronę alei Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast na jezdni w kierunku ulicy Płaskowickiej ruch pojazdów będzie dopuszczony tylko jednym pasem. W przypadku braku możliwości przejazdu linie 179, 209, 715 i 737 zostaną skierowane na objazd.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian w ruchu w związku z wydarzeniem znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.