null

Niedzielne atrakcje nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na warszawską Wisłę letnią porą. W tle most średnicowy i most świętokrzyski
Warszawska Wisła

Warszawska Wisła nigdy nie zawodzi – szczególnie miłośników przyrody. Dla tych, którzy chcą poznać ją lepiej, na najbliższą niedzielę zaplanowano kilka darmowych wydarzeń. Współorganizatorem jest m.st. Warszawa.

Spacer o wschodzie słońca i wyprawa rodzinna

Na warszawskie ranne ptaszki czeka Nadwiślański świt, czyli dwugodzinne spotkanie z Wisłą. W programie wspólne podziwianie wschodu słońca, budzącej się rano przyrody i śpiewu ptaków. Start o godzinie 3:40 pod Pomnikiem Syreny na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Dla tych, którzy wolą wstawać później, przygotowano mini wyprawę dla rodzin z dziećmi. Wspólne podziwianie krajobrazów, poszukiwanie naturalnych skarbów, bezpieczna zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły – to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach Małej Wisły. Trasa dla małych nóżek liczy około 2 km. Start o godzinie 11:00 na plaży Saska przy ul. Krynicznej.

Organizatorem obu wydarzeń jest Fundacja Ja Wisła. Zapisy i rezerwacje pod adresem mailowym: fundacja@jawisla.pl lub telefonicznie pod numerem: 503 099 975.

Spacer ornitologiczny

Miłośnicy nadwiślańskich ptaków również znajdą coś dla siebie. W niedzielę o godz. 9:00 odbędzie się pierwszy z 16 zaplanowanych spacerów przyrodniczych. Uczestnicy, wspólnie z ornitolożką Fatimą Hayatli, będą obserwować ptaki migrujące Doliną Środkowej Wisły. Poza wygodnymi butami przydadzą się lornetki. Start pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji Rekreacji KIM, która zaprasza także pełnoletnich warszawiaków na ornitologiczne spływy kajakowe warszawskim odcinkiem Wisły. Najbliższe spływy odbędą się 23 i 24 lipca oraz 6 i 7 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu: 606 225 863.