null

Następna porcja ulic do frezowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica na osiedlu, parking i bloki w oddali, wyraźne odkształcenia nawierzchni
Ruszył przetarg na remont ulic Ryżowej, Śmigłowca A. Jarzębskiego oraz ciąg ul. F. Ilskiego i al. Komandosów

ZDM ogłosił przetarg na wymianę nawierzchni kolejnych ulic. Nowy asfalt zyskają Ryżowa, Śmigłowca i A. Jarzębskiego oraz ciąg ul. F. Ilskiego i al. Komandosów. Na Ryżowej i A. Jarzębskiego wyremontowane zostaną również chodniki i zjazdy na posesje.

Wystartowało kolejne postępowanie na odnowę ulic na terenie Warszawy, tym razem chodzi o Ryżową (Ursus), Śmigłowca (Ochota) i A. Jarzębskiego (Bielany) oraz ciąg ul. F. Ilskiego i al. Komandosów (Rembertów). Przyszli wykonawcy będą mieli za zadanie przede wszystkim wymienić nawierzchnię. W przypadku ul. Śmigłowca chodzi wyłącznie o położenie nowego asfaltu. Natomiast na ulicach Ryżowej i A. Jarzębskiego oraz ul. F. Ilskiego i al. Komandosów dojdzie jeszcze remont infrastruktury towarzyszącej.  

Znikną koleiny i ubytki 

Najbardziej zmieni się ul. A. Jarzębskiego - na całym odcinku. Trzy lata temu między jezdniami zamontowano wyspy z prefabrykatów, aby ze względu na zbyt szeroką jezdnię kierowcy nie mogli wyprzedzać w rejonie przejść dla pieszych. Wyspy te zostaną teraz wymienione na nowe, z kostki. Wymienione zostaną też chodniki. Pozostawiona zostanie zatoka parkingowa na wysokości budynku Urzędu Dzielnicy Bielany i znajdujące się obok dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, a zjazdy do garaży i na osiedlowe parkingi wyłożone zostaną kostką. Inwestycja będzie kolejną w niedługim czasie na ul. A. Jarzębskiego - jesienią 2021 r. wymieniono na niej oświetlenie w ramach realizacji programu „SOWA - oświetlenie zewnętrzne”. 

Nawierzchnia ul. Ryżowej zostanie wyremontowana na odcinku od Al. Jerozolimskich do granicy administracyjnej miasta. Mieszkańcy zyskają też odnowione chodniki i wjazdy na posesje. Zniknie ok. 170-metrowy fragment pełen kolein i ubytków, a wjazd od Alej na teren gminy Michałowice znacznie się poprawi.  

Remont ciągu ul. F. Ilskiego i al. Komandosów, między ulicami Marsa a Grzybową, przede wszystkim będzie polegał na ułożeniu nowego asfaltu. Żeby jednak poprawić bezpieczeństwo pieszych przy przystanku „Niedziałkowskiego 01”, rozszerzono zakres robót o budowę azylu na pobliskim przejściu dla pieszych. ZDM wdroży rozwiązanie zarekomendowane przez audytorów – w trakcie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego wystawili zebrze notę 0 w sześciopunktowej skali (od 0 do 5). Kolejną ulicą, którą czeka remont, będzie ul. Śmigłowca. Zyska nowy asfalt między Al. Jerozolimskimi a ul. Drawską, włącznie ze skrzyżowaniem z ul. H. Mierzejewskiego. 

Oferty można składać do 9 maja. ZDM liczy, że propozycje będą korzystne i do wakacji wybierze wykonawcę oraz podpisze z nim umowę.  

Poprawa bezpieczeństwa 

Lista ulic, które będą wyremontowane dzięki przyznanym niedawno przez Radę m.st. Warszawy dodatkowym pieniądzom, będzie dłuższa. Rozstrzygane są też ogłoszone wcześniej postępowania na inne remonty. Przetarg na remont jezdni ulic W. Sławka, A. E. Odyńca, Rzędzińskiej oraz ciągu Saskiej i Egipskiej rozstrzygnięto pod koniec lutego. Umowa została podpisana z firmą Fal-Bruk, która wyremontuje ulice A. E. Odyńca i Rzędzińską, a w ciągu najbliższych dni będzie podpisana umowa z Balzolą - jej zadaniem będzie odnowa pozostałych ulic. 

Wkrótce nowe oblicze zyskają też m.in. ulice Kondratowicza (w ramach przebudowy w związku z dociągnięciem drugiej linii metra na Targówek) i Chodecka, a także Paderewskiego i Skrzyneckiego. 

ulica z wyraźnymi odkształceniami, cień latarni