null

Najlepszy kierunek – Warszawa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
przekazanie tytułu European Best Destination prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu przez Maximilien Lejeune, po prawej dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Paweł Moras po lewej Mitja Predovnik ze Słowenii na tle ścianki
Autor: Ewelina Lach

Oficjalne przekazanie tytułu European Best Destination na zakończenie Święta Warszawy odbyło się dzisiaj w stołecznym Ratuszu. Prezydent Rafał Trzaskowski w imieniu miasta przejął tytuł najlepszego turystycznego kierunku Europy 2023 roku.

To wielki zaszczyt, że po Lublanie, która jest jednym z najpiękniejszych miast europejskich, ten tytuł trafił do Warszawy. Jest to wielkie wyróżnienie, ale również sygnał, ze warto do Warszawy przyjeżdżać. Wszystkich serdecznie zapraszam - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent odebrał wyróżnienie z rąk Maximiliena Lejeune, szefa organizacji European Best Destinations, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Warszawy. W  ceremonii wziął także udział Mitja Predovnik, przedstawiciel słoweńskiej Lublany, która nosiła tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystycznego w roku 2022.

Zagraniczne media o Warszawie

Do Warszawy zaproszeni zostali również przedstawiciele zagranicznych mediów, dla których Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało specjalny program zwiedzania miasta.

Międzynarodowe wizyty prasowe są ważnym narzędziem budowania wizerunku Warszawy, a od momentu ogłoszenia wyników w lutym widzimy ogromne zainteresowanie naszym miastem ze strony zagranicznych mediów, które o zwycięstwie w plebiscycie informowały nawet w najodleglejszych zakątkach świata – tłumaczy Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki – Gościmy dziennikarzy, ekipy telewizyjne oraz influencerów, dzięki czemu pojawiają się liczne publikacje o Warszawie w zasięgowych i opiniotwórczych mediach takich jak m.in. brytyjski The Guardian czy niemiecki Die Welt.

Rekordowy sukces stolicy Polski

Prestiżowy tytuł European Best Destination 2023 Warszawa zdobyła w lutym br. liczbą ponad 142 tysięcy głosów, z których 68% pochodziło z zagranicy. W plebiscycie oddano prawie 700 tysięcy głosów, w większości pochodzących spoza Europy. Stolica Polski zdystansowała miasta takie jak Ateny, Wiedeń czy Londyn, ustanawiając rekord w 14-letniej historii konkursu.

Oprócz zdobycia tytułu „European Best Destination 2023" Warszawa została wyróżniona także w czterech subkategoriach: "Najlepsze miejsce na weekendowy wypad" (city break), "Najlepszy cel podróży kulturalnej", "Najlepszy kierunek dla miłośników kulinariów" oraz "Najbezpieczniejsze miejsca w Europie".

 

Rafał Trzaskowski z Mitja Predovnik ze Słowenii