null

Najlepsze żarty rysunkowe 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Muzeum Karykatury

Nowa wystawa w Muzeum Karykatury – „Rok pod kreską”. To podsumowanie wydarzeń roku 2023 za pomocą rysunku satyrycznego. Będzie można zobaczyć, jak wydarzenia minionego roku widzieli karykaturzyści.

Na wystawie będzie można zobaczyć zarówno rysunki z prasy, jak i z internetu, artystów doświadczonych i publikujących od lat, a także młodych adeptów sztuki humoru, którzy prezentują się w mediach społecznościowych. Podstawą wyboru był przegląd prasy i internetu od lewa do prawa.

Twórcom wystawy zależało na prezentacji różnych perspektyw patrzenia na polską – i nie tylko – rzeczywistość. Wszystkie prace miały swoje premiery w 2023 roku i komentują zarówno to jak żyjemy, jacy jesteśmy, co na otacza, jak i bardzo konkretne wydarzenia.

Czyje prace trafiły na wystawę?

Na wystawie odwiedzający zobaczą rysunki m.in. Mirosława Andrzejewskiego, Andrzej rysuje, Grzegorza Bąkowskiego, Bartłomieja Bielniaka, Mirosława Hajnosa, Pawła Kuczyńskiego, Janka Kozy, Władysława Kuczki, KURY, Goorsky’iego, Melona, Bartosza Minkiewicza, Marka Mosora, MrDonk&DrFish, Paplalala, Piotra Rajczyka, Polska Mistrzem Polski, Henryka Sawki, Mirosława Stankiewicza, Oli Szmidy, Pawła Wakuły, Tomasza Wilczkiewicza, vontrompka, Przemysława Zamoyskiego, smutne historie spisane na kacu i tanim papierze.

Osobna część wystawy będzie poświęcona pracom Andrzeja Dudzińskiego, zmarłego w 2023 artysty, satyryka, grafika, rysownika.

Za kształt graficzny odpowiada Ernesto Gonzales, autor komiksów i ilustrator.

Wystawa czynna będzie od 9 lutego do 10 marca 2024.

Więcej informacji znajduje się na stronie: muzeumkarykatury.pl.