null

Najlepsi maturzyści spotkali się w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Aula ze sceną nad którą znajduje się napis gala matura na 100 procent
Gala matura na 100 procent odbyła się w Centrum Nauki Kopernik

Podczas 10. jubileuszowej edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, wyróżniono tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli maksymalną ilość punktów na egzaminach. W gronie finalistów znalazło się ponad 20 uczniów i uczennic ze stołecznych szkół publicznych. Organizatorem projektu jest Fundacja „Zawsze Warto”.

„Matura na 100 procent” to przedsięwzięcie, które promuje najlepszych polskich maturzystów w danym roku. Jak podkreślają organizatorzy, bardzo wysokie kryteria projektu sprawiają, że jego laureatami zostają absolutnie najlepsi z najlepszych polskich maturzystów zdający swój egzamin wg kryteriów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Corocznie surowe kryteria regulaminu spełnia ok. 70 maturzystów i maturzystek z całej Polski, a 25 najlepszych uczennic i uczniów jest nominowanych do tytułu laureata. Spotkania młodzieży odbywają się we współpracy z miastami - gospodarzami, gdzie znajdują się ośrodki akademickie.

Warszawscy uczniowie w gronie najlepszych

Do tegorocznego finału konkursu weszło 22 maturzystów i maturzystek z warszawskich szkół publicznych (m.in. z liceów im. S. Batorego, J. Poniatowskiego, K. Hoffmanowej, M. Reja, S. Staszica, T. Czackiego).

Drodzy Absolwenci, Drogie Absolwentki, gratuluję Wam spektakularnego wyniku egzaminu dojrzałości, czyli zdania matury na 100 procent. Jest to imponujące osiągniecie, na które złożyły się Wasza pracowitość, ogromna wiedza i talent. Bardzo się cieszę, że w gronie najzdolniejszych są również absolwentki i absolwenci warszawskich szkół. To również zasługa zaangażowania i ciężkiej pracy Dyrektorek i Dyrektorów oraz Nauczycielek i Nauczycieli. Wasz wkład, ciężka praca, potencjał i zaangażowanie są nieocenione. Bardzo Wam za to dziękuję – podkreśliła obecna na uroczystości Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za miejską edukację.

We wszystkich dotychczasowych edycjach projektu „Matura na 100 procent” (włącznie z tegoroczną) wyróżniono 100 finalistów i laureatów z 26 publicznych warszawskich szkół średnich.

Przypomnijmy również, że o poziomie edukacji w Warszawie na pewno świadczą również wyniki zewnętrznych egzaminów. Stołeczni uczniowie co roku osiągają najwyższe noty. Do egzaminu maturalnego w maju 2023 r. w Warszawie przystąpiło 19 tys. uczniów, a zdało aż 90,4 procent (średnia ogólnopolska to 84,4 proc.).

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie: zawszewarto.pl/matura-na-100-procent.