null

Nagradzamy S3KTOR pozarządowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
pora grupka ludzi siedzących i stojących na scenie - pozują z nagrodami konkursu Sektor 2018
Ostatnia gala nagrody S3KTOR przed pandemią | Autor: Tomasz Kaczor

Ratusz zaprasza do udziału w 12. edycji konkursu S3KTOR – na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2021 roku. Mogą w nim startować organizacje społeczne realizujące projekty na rzecz stolicy, jej mieszkanek i mieszkańców. Czas na zgłoszenia – do 31 lipca.

Organizacje pozarządowe każdego dnia współtworzą Warszawę dla wszystkich. Pomagają nam dbać o to, by każdy z mieszkańców czuł się po prostu u siebie – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Żeby Warszawa była miastem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym.

Organizacje opiekują się najsłabszymi, edukują dzieci, promują sport, organizują wydarzenia kulturalne i tworzą setki inicjatyw, dzięki którym nasze życie jest lepsze. W 2021 roku zadania publiczne współfinansowane przez miasto realizowało ponad tysiąc NGO. W ciągu dotychczasowych 11 edycji wpłynęło ponad 1,2 tys. zgłoszeń i zostało wybranych prawie 100 laureatów.

Ratusz zaprasza do zgłaszania zarówno własnych działań, jak działań innych organizacji. A organizacje, które działają w Warszawie od ponad 10 lat zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do nagrody za całokształt – Grand S3KTOR 2021.

Konkursem na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR staramy się przybliżyć mieszkańcom działania organizacji społecznych. Chcemy promować trzeci sektor, zachęcać warszawianki i warszawiaków do włączania się w to, co im oferuje – mówił Ewa Kolankiewicz, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. - Chcemy też podziękować organizacjom za to, co robią dla miasta.  A warszawiaków gorąco zachęcamy do głosowania na Nagrodę Mieszkańców.

Internetowe głosowanie rozpocznie się w połowie sierpnia i będzie trwało do 16 września. Zwycięzca otrzyma nagrodę 10 tys. zł.

Laureaci konkursu w kategorii podstawowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. zł (I miejsce), 10 tys. zł (II miejsce) i 5 tys. zł. Zdobywca nagrody za całokształt Grand S3KTOR 2021 otrzyma 20 tys. zł. , a zwycięzca Nagrody Mieszkańców – 10 tys. zł.

Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się pod koniec października.

Partnerami konkursu, tak jak w latach ubiegłych, są Tramwaje Warszawskie i portal warszawa.ngo.pl.

Wszystkie szczegóły, karty zgłoszeń i informacje o Nagrodzie Mieszkańców znajdują się na stronie internetowej.