null

Na szczyt Pałacu w trzy minuty!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stanisław Tym (z prawej) ze swoim sobowtórem w koszulce biegowej i z numerem startowym 1
Stanisław Tym z sobowtórem gotowym do biegu | Autor: Jacek Turczyk

3 minuty i 16 sekund – tyle wynosi rekord w biegu na 30. piętro po 793 stopniach Pałacu Kultury i Nauki. Czy można szybciej? Przekonamy się już w sobotę, 25 czerwca podczas 6. Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m. st. Warszawy. Lista startowa jeszcze otwarta, można będzie także zapisać się na miejscu.

30. piętro bez windy - tak musiał dostać się na szczyt Pałacu grany przez Stanisława Tyma Ryszard Ochódzki z kultowego filmu „Miś”. W historii biegu tego wyczynu dokonało już blisko 2,5 tys. osób.

Najlepsi zawodnicy pokonują 793 stopnie o zmiennej wysokości w niewiele ponad 3 minuty. Różnica poziomów, z jaką zmierzą się biegacze to 114 metrów. Przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6 - 8 minut.

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta m.st. Warszawy, a cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem. Będzie też oddzielna kategoria dla służb mundurowych.

Kibicować można będzie na starcie i na mecie. Biegacze, czy raczej wbiegacze, bo ta dyscyplina ma swoją nazwę – towerrunning – ruszą z płyty przed wejściem głównym do PKiN. Meta w Sali Gotyckiej na 30. piętrze PKiN, gdzie po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma medal. Zapraszamy do kibicowania już o godz. 10:00.

Rekord biegu należy do wielokrotnego Mistrza Świata i Mistrza Polski w towerrunningu Piotra Łobodzińskiego, który pokonał trasę z płyty głównej na Taras Widokowy w 3 minuty i 16 sekund. Czy w tym roku padnie nowy rekord? Przekonamy się o tym już w sobotę!

Program zawodów:

  • godz. 8.00 - otwarcie biura zawodów - szatnia główna
  • godz. 10.00 - oficjalne otwarcie Biegu Tyma
  • Ok. godz. 12.30 - starty drużyn służb mundurowych
  • Ok. godz. 13.00 - ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców.

W zawodach wystartuje ponad 400 osób. Można się jeszcze dziś zapisywać na stronie internetowej. Cena pakietu – 60 zł. Zapisy będą również przyjmowane na miejscu, w Biurze Zawodów.