null

Na Marywilską wracają dwa kierunki ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiadukt na ul. Marywilskiej w trakcie remontu. Widok z lotu drona. Na drugim planie osiedle mieszkaniowe, dookoła zieleń (drzewa).
Wiadukt na ul. Marywilskiej. | Autor: ZDM Warszawa

Koniec z ruchem wahadłowym na ulicy Marywilskiej. Od czwartku, 15 czerwca, kierowcy pojadą nowym wiaduktem w obu kierunkach jednocześnie. Na obiekt powrócą także piesi. Odbudowa konstrukcji dobiega końca.

Remont wiaduktu rozpoczął się na początku września 2022 roku. Konstrukcja była przewidziana do całkowitej przebudowy. Pod koniec października ubiegłego roku, w trakcie rozbiórki jednej z części obiektu, doszło do zawalenia się części konstrukcji. Decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został zamknięty i rozpoczęło się wyburzanie. Ten proces zakończył się w grudniu i od tego momentu rozpoczęła się odbudowa. Dzięki dobrej koordynacji prac, już na początku kwietnia, mieszkańcy mogli poruszać się nowym przejazdem. Obowiązywał tu ruch wahadłowy. Piesi korzystali z tymczasowego przejścia.

Dwa kierunki ruchu

W czwartek, 15 czerwca, o godzinie 14:00 drogowcy umożliwią już przejazd wiaduktem w obu kierunkach jednocześnie. Przestanie obowiązywać zasada ruchu wahadłowego. Kierowcy pojadą całą szerokością jezdni – po jednym pasie w każdym kierunku.

Piesi i rowerzyści

Na wiadukt wrócą również piesi – skorzystają z nowego chodnika po zachodniej stronie przejazdu (przy pasie ruchu w kierunku Płochocińskiej). Po wschodniej stronie nie będzie takiej możliwości. Do dyspozycji będą dwie zebry – przy połączeniu obu jezdni Marywilskiej i na drugim krańcu wiaduktu. Przy tym drugim będzie działała sygnalizacja świetlna wyposażona w urządzenie automatycznie wykrywające pieszych i rowerzystów oczekujących na zielone światło.

Rowerzyści również będą mogli przejechać jezdnią nad torami. Od strony Płochocińskiej dojadą do wiaduktu swoim pasem, a tuż przed przeprawą będą musieli włączyć się do ruchu na zasadach ogólnych.

Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do początku sierpnia.

Trasy autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego, w rejonie odbudowywanego wiaduktu, nie zmienią się.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Plan organizacji ruchu na wiadukcie przy ul. Marywilskiej.