null

Muzyka w zabytkowych kamienicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: WarszeMuzik

WarszeMuzik, czyli jeden z najbardziej oryginalnych festiwali na kulturalnej mapie Warszawy rozpocznie się w najbliższą sobotę. Po raz siódmy publiczność będzie miała okazję wziąć udział w koncertach w nietypowych lokalizacjach. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, a wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest darmowy.

Przez cały sierpień w sobotnie i niedzielne popołudnia na warszawskiej Woli i przy pomniku Umschlagplatz rozbrzmiewać będzie muzyka patrona festiwalu – Mieczysława Wajnberga i innych polskich kompozytorów żydowskiego pochodzenia. Nie zabraknie też dzieł wielkich kompozytorów: Ludwiga van Beethovena, Maurice’a Ravela czy Felixa Mendelssohna.

WarszeMuzik to festiwal wędrowny, który prezentuje muzykę polskich kompozytorów w kamienicach-ostańcach na terenie byłego getta warszawskiego. W tym roku artyści zawędrują m.in. na dziedzińce kamienic przy ul. Chłodnej 20, ul. Złotej 62 i ul. Ogrodowej 10/26.

W programie festiwalu znalazły się również spacery historyczne i wycieczka rowerowa. Festiwal potrwa od 5 do 27 sierpnia, a finałowy koncert festiwalu odbędzie się w Teatrze Studio im. S. I. Witkiewicza.

O festiwalu WarszeMuzik

Ideą festiwalu jest poszukiwanie historii w muzyce i odnajdywanie jej w przestrzeni miasta. WarszeMuzik odkrywa przed uczestnikami przeszłość miejsc i budynków oraz wpływa na ich świadomość historyczną. Koncerty WarszeMuzik są małymi świętami kamienic, pozwalają nawiązywać i umacniać więzi społeczności lokalnych.

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie: warszemuzik.org.