null

Muzeum Sztuki Nowoczesnej – ostateczny projekt już gotowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja Muzeum
Wizualizacja Muzeum

Na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano ostateczną wersję projektu architektonicznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa.

- Po długich rozmowach, negocjacjach i pracach projektowych dochodzimy do momentu, gdy wszystkie rzeczy są ustalone i zbliżamy się do najważniejszego, czyli budowy – podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski – Projektowanie takich obiektów w Polsce jest prekursorskie. Tego typu przedsięwzięcia to nadrabianie zaległości 50-60 lat. Ostatnie nowe obiekty adresowane do kultury powstawały de facto w okresie międzywojennym. Później to były adaptacje.

Budujemy infrastrukturę kulturalną godną Europejskiej Stolicy Kultury, o tytuł której stara się Warszawa. Środki jakie wydajemy na kulturę są olbrzymie. – podkreśliła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz - Dowody to place budowy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich, domów kultury na Pradze czy Żoliborzu, podpisaliśmy umowę na prace budowlane w Muzeum Warszawskiej Pragi. Teraz jest ostatecznie zdefiniowany projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Myślę, że tak w krótkim czasie w Warszawie nie budowano tylu obiektów związanych z kulturą.

 

Byłem pod wrażeniem wielkości działki – 10 000 metrów kwadratowych niezagospodarowanej powierzchni w samym środki stolicy kraju Europy Środkowej. To jest bardzo złożony budynek. Ten budynek jest wyzwaniem nie tylko dla architektów, ale i dla inżynierów i techników. – zaznaczył Christian Kerez.

Wizualizacja Muzeum
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Wizualizacja Muzeum
Wizualizacja Muzeum
Wizualizacja Muzeum
Ch. Kerez patrzy na teren przyszłego Muzeum
Prezydent i B. Zdrojewski - minister kultury oglądają wizualizację