null

Muzeum Historii Polski

Drukuj otwiera się w nowej karcie

MUZEUM HISTORII POLSKI

MUZEUM HISTORII POLSKI

15 sierpnia -1 września, godz. 10.00-18.00
Wystawa „Osiemnasta” – pawilon przed Pałacem Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej)
Jedenastu znanych i cenionych artystów przygotowało wystawę nawiązującą do najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych ikon wojny 1920 takich jak: Józef Piłsudski, czy plebania w Wyszkowie. Na ekspozycji znajdziemy pracę wykonane w różnorodnej technice i formie takiej jak m.in. video, rzeźba, instalacja, obraz, plakat i fotografia.

Ponadto Muzeum zaprasza na:
Film „18 bitwa w dziejach świata", reż. Maciej Piwowarczyk – www.YouTube.com oraz www.muzhp.pl.
Film opowiada o bitwie warszawskiej widzianej oczami zagranicznych korespondentów oraz dyplomatów, którzy latem 1920 roku znajdowali się w Warszawie w odległości kilkudziesięciu kilometrów od linii frontu.

Portal historyczny www.dzieje.pl
Serwis historyczny  - przygotowany wspólnie z  Polską Agencją Prasową - poświęcony 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przy realizacji projektu wykorzystano nie publikowane wcześniej materiały m.in. fragmenty filmów, fotografie, nagrania dźwiękowe i mapy.

„Ilustrowany Kuryer wojenny”
Na stronie www.1920.muzhp.pl Muzeum Historii Polski przygotowało niezwykłą publikację. Znalazły się na niej wybrane przedruki prasowe z 1920 roku, a także wypowiedzi i komentarze na gorąco wprost z linii frontu. Prezentowane materiały obejmują okres od 24 lipca do 13 października 1920 r.

Gra „Osamotnieni"
Wkrótce na stronie muzeum pojawi się internetowa gra negocjacyjna „Osamotnieni". Zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę negocjatora z ramienia rządu polskiego i prowadzenie pertraktacji z Francją, Wielką Brytanią i bolszewicką Rosją. Gra została podzielona na dwie rundy: jedna toczy się w grudniu 1919 r., a druga w sierpniu 1920 r.