null

Mróz nie przeszkadza drogowcom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robotnicy zasypują łopatami dziurę w drodze kruszywem
Autor: UM Warszawa

W nadchodzący weekend, 25-26 listopada, warszawscy tramwajarze dokończą remont torowiska na rondzie Daszyńskiego. Tym razem będą pracowali po jego południowej stronie. W tym samym czasie drogowcy przeprowadzą dwa frezowania na Targówku, a nową nawierzchnię ułożą na fragmencie Chodeckiej. A już w poniedziałek kierowcy znów przejadą prosto ulicami Elekcyjną i Ordona – na skrzyżowaniu z Wolską.

Zamknięta południowa część ronda Daszyńskiego

Warszawscy tramwajarze wracają na rondo Daszyńskiego. Dokończą remont torów. W zbliżający się weekend, 25-26 listopada, zajmą południową stronę skrzyżowania. Kierowcy ominą remont jadąc ul. Towarową – do zwrotki między ulicami Srebrną a Alejami Jerozolimskimi. W czasie prac tramwaje nie będą jeździły od ronda Kercelak do placu Zawiszy. Linie tramwajowe: 1, 22 i 24, a także autobusy: 105, 178, 191, 255, N45 i N95 pojadą objazdami. Pasażerów przewiozą zastępcze składy linii 71 i autobusy Z-2. Informacje dotyczące pozostałych zmian w ruchu w tym rejonie znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie kolejnego odcinka Chodeckiej

Drogowcy rozpoczynają również prace, których nie udało im się zrealizować z powodu pogody w poprzednim tygodniu. W weekend ułożą nowy asfalt na kolejnym fragmencie ulicy Chodeckiej. Wyremontują odcinek od Łojewskiej do Krasnobrodzkiej. Ta ostatnia zostanie wyłączona z ruchu także od Turmonckiej do Chodeckiej. Na tych ulicach wprowadzony będzie zakaz parkowania. Z powodu prac autobusy komunikacji miejskiej nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie. W weekend pięć linii Warszawskiego Transportu Publicznego zostanie skierowanych do przystanku Suwalska. Szczegóły dostępne na miejskiej stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Otwarcie skrzyżowania Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Budowniczowie trasy tramwajowej na ulicy Kasprzaka, mimo coraz bardziej zimowej aury, nie zwalniają tempa prac. Wraz z postępami na budowie przywracany jest ruch na kolejnych skrzyżowaniach. W sobotę, 25 listopada, robotnicy zaczną wprowadzać zmiany na skrzyżowaniu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Zlikwidowany zostanie tymczasowy skręt z Ordona w lewo na Wolską, a od poniedziałku, 27 listopada, kierowcy znów pojadą na wprost ulicami Elekcyjną i Ordona u zbiegu z Wolską. Na ulicy Wolskiej w stronę Redutowej będą dwa pasy w stronę Bemowa i jeden do skrętu w Elekcyjną. Nie będzie można pojechać w lewo w Ordona. Od strony Bemowa będzie można pojechać prosto, a także skręcić w Elekcyjną i Ordona.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

remont torowiska na rondzie Daszyńskiego - etap 2 (południe)_mapka
Zobacz galerię (3 zdjęć)
frezowanie ulicy Chodeckiej - objazd zamkniętego odcinka_mapka
zmiany na skrzyżowaniu Elekcyjnej, Ordona i Wolskiej - organizacja ruchu_mapka