null

Można już zgłaszać książki do Nagrody Literackiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rozpoczyna się 17. edycja Nagrody Literackiej Warszawy. Każdy może zgłosić ulubione, ostatnio wydane książki i to aż w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, komiks i powieść graficzna.

Publikacje, spośród których jury nominuje, a później wybiera laureatki i laureatów, mogą zgłaszać czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Służy do tego służy specjalny formularz. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca stycznia. 

Warszawa nagradza   

Nagroda Literacka Warszawy jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości. 

Skład jury 

Jury Nagrody Literackiej pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska i Karolina Szymaniak. 

Organizator i partnerzy 

Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl (patroni medialni) oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.  

Więcej informacji o Nagrodzie Literackiej znajduje się na stronie kultura.um.warszawa.pl.