null

Może zimowy spacer Traktem Królewskim?

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Widok z lotu ptaka na Krakowskie Przedmieście w wieczornym oświetleniu. Na ulicy spacerują ludzie, na dachach budynków śnieg.

Przez dwa kolejne weekendy, 11 i 12 oraz 18 i 19 lutego, warszawiacy i goście odwiedzający stolicę w czasie ferii będą mogli korzystać z deptaku na Trakcie Królewskim. Dla pieszych i rowerzystów przeznaczony będzie fragment Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia – od ul. Świętokrzyskiej do ul. Miodowej. Samochody oraz autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą w tym czasie jeździć objazdami.

Odcinek Traktu Królewskiego, od ul. Świętokrzyskiej do Miodowej, w nocy z piątku na sobotę będzie się przemieniał w pieszą promenadę. Dopuszczony na nim będzie wyłącznie dojazd dla mieszkańców z identyfikatorami. Oczywiście ten fragment ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będzie także dostępny dla rowerzystów.

Weekendowy deptak

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte drogi będzie odbywał się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na tej drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, jak również utrzymany będzie zakaz zatrzymywania się.

Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat – bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach weekendowego deptaku (ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) będą ustawione betonowe bariery.

Podstawowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie przywracana w poniedziałki przed świtem. Z weekendowego deptaku będzie można korzystać w soboty i niedziele, 11 i 12 oraz 18 i 19 lutego.

Autobusy na trasach objazdowych

W związku z zamknięciem fragmentu Traktu Królewskiego na trasy objazdowe będą kierowane w weekendy autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.

W czasie weekendów zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Uniwersytet 01 i 02, Hotel Bristol 01 i 02 oraz Pl. Zamkowy 01 i 02.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.