null

Mobilni w Kulturze 2021 – można składać wnioski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
czarno-biała grafika z napisem Mobilni w Kulturze 2021

Rusza nabór wniosków do drugiej edycji programu Mobilni w Kulturze. Celem inicjatywy jest wsparcie warszawskiego środowiska twórczego w trudnym pandemicznym czasie. Łączna pula dotacji to 900 tysięcy złotych.

Pierwsza edycja Mobilnych w Kulturze była odpowiedzią na trudną sytuację osób, których podstawowym źródłem utrzymania jest działalność kulturalna i artystyczna. Także tym razem przedstawiciele i przedstawicielki środowiska kultury mają możliwość zgłoszenia się do otwartego konkursu, w ramach którego można otrzymać wsparcie Miasta. Nabór wniosków potrwa do 11 lipca 2021. Wyniki zostaną podane na początku sierpnia.

W zeszłym roku spośród zgłoszonych 826 projektów wybrano 122, którym przyznano finansowanie - 5, 7 lub 9 tysięcy złotych. Na dotacje przeznaczono w sumie 900 tysięcy złotych - jest to jeden z większych programów wsparcia w Warszawie w 2021 r.

Kultura zaczęła się odmrażać, jednak ze skutkami pandemii środowisko twórcze będzie borykać się jeszcze długo, dlatego każda pomoc jest niezwykle ważna. Cieszę się, że możemy zaprosić do drugiej edycji Mobilnych w Kulturze – programu, który jest właśnie dla ludzi działających w tym obszarze – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m. st. Warszawy.

Program jest dla nas szczególnie ważny, bo trafia na trudny czas naznaczony wielomiesięczną pandemią. Jest to również znakomity przykład samorządowego wsparcia indywidualnych działań twórczych na tak szeroką skalę – dodaje Zuzanna Dłużniewska, koordynatorka programu z Fundacji Inna Przestrzeń.

Fundacja jest stołeczną organizacją pozarządową, wybraną w konkursie na realizatora Mobilnych w Kulturze. Działa na pograniczu sztuki, edukacji i akcji społecznych.

Więcej informacji na stronie  www.mobilniwkulturze.waw.pl.