null

Młodzi-aktywni na stadiony!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwie dziewczynki stoją tyłem, w tle widać ćwiczące dziecko

Zaplanowane na sobotę i niedzielę na stadionie AWF Warszawa sportowe pikniki dla dzieci - ze względu na złą pogodę zostały przesunięte przez organizatorów na inny termin. To element programu „Aktywność Młodego Warszawiaka”

Pikniki sportowe

Organizatorzy zapowiadają, że w najbliższym czasie podadzą nowe terminy zaplanowanych na 9-12 września pikników – na stadionie AWF oraz na stadionie ZWAR Międzylesie przy ul. Pożarskiego 10 i na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Organizatorzy liczą w nowym terminie także na obecność grup zorganizowanych ze szkół. Aktywności są zaplanowane dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych – zaplanowano zabawy na dmuchańcach, animacje sportowe.

Wielki sport zaczyna się od zabawy na dmuchańcach. W programie „Aktywność Młodego Warszawiaka” chcemy wyłowić sportowe talenty, ale chcemy też zarazić sportem i aktywnością najmłodszych mieszkańców Warszawy. Myślimy przyszłościowo, bo rekreacja ruchowa w dorosłym wieku to najlepsze lekarstwo na choroby cywilizacyjne – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Imprezy odbywają się między godziną 11 a 14. Zbierać można się od godz. 10.00, a potem animatorzy przeprowadzą dzieci przez strefę aktywności: 1. sprawdziany motoryczne; 2. gra w "piłkarzyki"; 3. gra na dmuchanym boisku w piłkę ręczną lub nożną; 4. zapoznanie z grą w teqball; 5. mierzenie prędkości kopnięcia i rzutu piłki; 6. sprawdzian celności rzutu i kopnięcia piłki; 7. strefa do gry w faninio.

Udział w pikniku jest bezpłatny. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, ale organizatorzy proszą wychowawców klas, którzy chcą przyjść na piątkowy lub poniedziałkowy piknik ze swoimi uczniami o wcześniejsze wypełnienie formularza internetowego. Dzięki temu klasy zostaną powitane podczas imprezy.

Aktywności szkolne

Organizatorem pikników jest Towarzystwo Naukowe Adaptowanej Aktywności Fizycznej, AWF Warszawa oraz AZS Warszawa. Imprezy to element finansowanego przez warszawski Ratusz projektu „Aktywność Młodego Warszawiaka”.

Nauczyciele akademiccy oraz studenci AWF Warszawa prowadzą w jego ramach zebrania studyjne, warsztaty online oraz zajęcia plenerowe w szkołach dla uczniów klas III szkół - do tej pory odwiedzili ponad sto warszawskich szkół podstawowych. Podczas lekcji zawierających atrakcyjne dla trzecioklasistów formy aktywności ruchowej prowadzący dokonują pomiarów rozwoju i sprawności fizycznej uczestników zajęć.

Organizatorzy programu starają się też przekazać wiedzę na temat znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i jakości życia człowieka. Uczą zasad prawidłowego żywienia. Starają się też wspomóc integrację rodziny i środowiska szkolnego wokół tworzenia przyjaznych warunków dla aktywności fizycznej i promocji zdrowego stylu życia.

Program trwa do końca grudnia tego roku. Można jeszcze zgłaszać się przez internet. Udział w programie jest nieodpłatny.