null

Mikołajowa propozycja dla biegających rodzin

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mężczyzna w niebieskiej kurteczce biegowej w podskoku przekracza metę biegu w zaśnieżonym lesie
"Bieg z Mikołajem" 4 grudnia w Lesie Kabackim

To prawdziwy mikołajkowy prezent od miasta dla wszystkich aktywnych warszawianek i warszawiaków – bezpłatny „Bieg z Mikołajem”. 4 grudnia w Lesie Kabackim dorośli i młodzież wystartują na dystansie 5 km, a dzieci na 500 i 1000 m. Zapisy ruszają w piątek 18 listopada.

Bieg organizują wspólnie dwie miejskie jednostki – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy współpracy z warszawskimi Lasami Miejskimi. W tej samej formule organizowany był wcześniej projekt biegowo-edukacyjny „Leśna Triada Biegowa”.

Biegnie niejedno ma imię. „Bieg z Mikołajem” to propozycja dla wszystkich, którzy kochają sport oraz przyrodę albo po prostu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy sami uprawiając bieganie chcą zachęcić do aktywności także swoje rodziny. „Bieg z Mikołajem” to nasza odpowiedź na popularność, jaką zdobyła „Leśna Triada Biegowa”. Również te zawody oprócz sportowej rywalizacji będą zawierać ziarno edukacji przyrodniczej – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

„Bieg z Mikołajem” odbędzie się w Lesie Kabackim, a sercem zawodów będzie Centrum Edukacji Przyrodniczej-Leśnej Lasów Miejskich-Warszawa mieszczące się przy ul. Rydzowej 1 A. Podczas imprezy zostaną zorganizowane biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym zaplanowano spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Udział w „Biegu z Mikołajem” jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów online (link pojawi się w piątek) bądź w Biurze Zawodów, które będzie otwarte w dniu imprezy. Lepiej jednak zarejestrować się wcześniej – w biegu dla dorosłych obowiązuje 400-osobowy limit.