null

Mikołajkowa linia tramwajowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.12.2023 12:00 - 26.12.2023 19:20
Tramwaj mikołajkowej linii M na ulicy wieczorem
Autor: Tramwaje Warszawskie_ZTM Warszawa

Do obsługi linii zaplanowano cztery wagony zabytkowe – dwa klasyczne na korbę, pochodzące z początku i końca lat 40. XX wieku oraz tzw. „parówki”, czyli wagony 13N z końcówki lat 60. ubiegłego wieku.

W weekend, 9-10 grudnia, na stołeczne torowiska wyjadą specjalne tramwaje linii mikołajkowej M. Połączą pętle Wyścigi i Ratuszowa-Zoo jadąc po trasie linii 4, czyli ulicami Puławską, Marszałkowską i Trasą W-Z. Będą kursowały w godz. 12:00-19:00, więc jest to idealna okazja by wybrać się na wycieczkę albo podjechać na spacer po rozświetlonym Trakcie Królewskim.

W tramwajach linii M obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. W zabytkowych wagonach skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu kupionego w aplikacji mobilnej. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Jeśli komuś nie uda się przejechać zabytkowym tramwajem w ten weekend, następna okazja już 26 grudnia.