null

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarny pies z czerwona smyczą na tle trawy
Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Miasto uruchomiło kolejną akcję kastracji i czipowania zwierząt, których właściciele mieszkają w Warszawie. Zabiegi w wybranych stołecznych lecznicach będą realizowane przez najbliższe 2 lata.

Warszawiacy po raz kolejny będą mogli wykastrować lub zaczipować swoje zwierzaki. Właściciele psów i kotów skorzystają z programu w dowolnej z 12 lecznic weterynaryjnych – niezależnie od dzielnicy. Ważne jest jedynie, by mieszkać na terenie Warszawy. Pełna lista placówek dostępna jest na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Umowy z lecznicami zostały podpisane na najbliższe 2 lata. Tym razem miasto wyda na ten cel około 1 mln zł.

Które zwierzęta mogą skorzystać z zabiegu

Zabiegowi kastracji można poddać zwierzę powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego. Pupil musi być również zaczipowany, a w przypadku psów dodatkowym wymogiem jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów w ciągu roku mogą poddać zabiegom finansowanym przez miasto maksymalnie dwa zwierzaki.

Z zabiegu czipowania może skorzystać zwierzę, które ukończyło 12 tydzień życia. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Szczegółowe informacje na temat warunków skorzystania z danego zabiegu oraz tego, jakie dokładnie koszty pokrywa miasto można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Kolejna odsłona akcji

Akcja kastracji psów i kotów jest w Warszawie prowadzona od 2012 r. W tym czasie z zabiegów skorzystało ponad 22 tys. psów i kotów. Jeszcze dłużej prowadzona jest w stolicy akcja czipowania zwierząt. Od momentu jej uruchomienia w 2007 r. skorzystało z niej niemal 110 tys. psów i kotów.