null

Miejskie stypendia dla doktorantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Brama Uniwersytetu Warszawskiego, kilkoro przechodniów

Ciekawi cię problem marnotrawienia żywności albo np. mobilności w mieście? Jesteś doktorantem? Jesteś doktorantką? Ratusz ogłasza nabór na IV edycję programu stypendialnego.

Startuje kolejna edycja Stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów! Od tego roku miasto rozszerza nabór i zaprasza doktorantów i doktorantki z całej Polski do składania wniosków.

Co by tu zbadać?

To już czwarta edycja miejskiego programu skierowanego do doktorantów i doktorantek. Jego ideą jest promowanie Warszawy jako miejsca ciekawych badań i rozwijanie współpracy z młodymi naukowcami.

W poprzednich trzech edycjach do programu wpłynęło 130 wniosków, a miasto przyznało 12 stypendiów, każde o wartości do 30 tys. zł. Projekty badawcze dotyczyły m.in. obserwacji zmian zabudowy miasta, zdrowia psychicznego, systemu głosowania w budżecie obywatelskim, wsparcia dla seniorów czy gospodarki cyrkularnej.

W tym roku wnioski można składać w obszarach takich jak:

  • marnotrawienie żywności,
  • mobilność w mieście,
  • typologie mieszkaniowe,
  • różnorodność społeczna,
  • zagospodarowanie przestrzeni pod kulturę,
  • dziedzictwo materialne i niematerialne w kontekście zarządzania lokalami.

Pełna lista obszarów z opisami znajduje się na stronie Programu Stypendialnego dla Doktorantek i Doktorantów.

Chcemy zmieniać Warszawę na lepsze kierując się wiedzą i doświadczeniem naukowym. Jako miasto pomożemy stypendystom nie tylko finansowo, ale też ułatwimy np. dostęp do danych i opracowań, którymi dysponuje urząd. Mamy też przekonanie, że prace naukowe, które dzięki temu powstaną przyczynią się do rozwoju Warszawy – mówi dyr. Biura Strategii i Analiz warszawskiego Ratusza Olaf Osica.

Kolejnym krokiem w rozwoju programu stypendialnego jest zaproszenie do współpracy doktorantów z całej Polski. Zmiana ta pozwoli na prowadzenie badań przez osoby z inną perspektywą naukową. Ratusz chce czerpać z doświadczenia innych miast i ośrodków naukowych.

Jak się zgłosić?

Grafika "Stypendia dla doktorantów"