null

Miejskie ośrodki sportowe w nowej, internetowej odsłonie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Laptop, tablet i telefon komórkowy, na których wyświetlają się nowe strony ośrodka sportu i rekreacji

Miejskie ośrodki sportu i rekreacji (OSiR) dołączyły do portalu informacyjnego Warszawy – um.warszawa.pl. Tym samym dotychczasowe witryny zostały ujednolicone graficznie, są też bardziej intuicyjne i dostępne dla użytkowników.

Na nowych stronach główne elementy oferty stołecznych OSiR-ów: cennik, godziny otwarcia czy wyszukiwarka obiektów sportowych – znajdują się w tym samym miejscu, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych informacji. Witryny nabrały nowoczesnego charakteru i są w pełni responsywne – można je wygodnie przeglądać na komputerze i urządzeniach mobilnych.

Włączenie stron 18 ośrodków sportu do portalu informacyjnego Warszawy było ważnym punktem na drodze do lepszej komunikacji z mieszkańcami stolicy. Całość zyskała na funkcjonalności, strony są teraz bardziej czytelne i przede wszystkim dostępne cyfrowo – mówi Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta.

Warszawiacy łatwo sprawdzą teraz nie tylko jakimi obiektami sportowymi zarządza konkretny OSiR, ale także na jakie zajęcia sportowe mogą się tam zapisać; jakie karty sportowe są w nim honorowane czy na jakie udogodnienia w danym ośrodku mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami. W kalendarzu sprawdzą z kolei nadchodzące wydarzenia sportowe. Zbiorczą informację na temat zajęć i obiektów sportowych wszystkich ośrodków mieszkańcy znajdą również na stronie https://sport.um.warszawa.pl/.

Nowe witryny informują o działalności ośrodków sportu i rekreacji, zachęcają mieszkańców do aktywności fizycznej blisko domu oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jest to zgodne z "Programem sportowo blisko domu do 2025 roku” do Strategii #Warszawa2030.

Dwa lata nowej witryny miasta

Nowy portal m.st. Warszawy został uruchomiony w czerwcu 2021 r. Miejska platforma informacyjna zbudowana jest z myślą o potrzebach mieszkańców. Łączy ponad 70 stron miejskich: biur, dzielnic, jednostek oraz główną stronę Urzędu i strony projektowe.

Portal uzyskuje miesięcznie ponad 1 mln odsłon.