null

Miasto możliwości – Rafał Trzaskowski gościem stołecznego podcastu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
prezydent Rafał Trzaskowski siedzący w studiu nagraniowym przed mikrofonem po drugiej stronie stołu dyrektor Kamil Dąbrowa prowadzący wywiad

Miasto możliwości – to tytuł kolejnego odcinka podcastu „Warszawa mówi”. Tym razem gościem audycji jest prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

„Warszawa mówi” to cykl rozmów, których bohaterami są mieszkańcy stolicy i ich historie. Stołeczny podcast prowadzi Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta. Do ostatniego odcinka pierwszego sezonu zaprosił do studia prezydenta stolicy.

Rafał Trzaskowski Prezydent, to jedno, a jaki jest Rafał Trzaskowski prywatnie? Spytam m.in. jak zbudować rakietę kosmiczną i dlaczego nie został aktorem? Namówię go, żeby oprowadził nas po swojej Warszawie, ale też przekonał czym kusi Warszawa, czy warto tu zamieszkać i czego nauczył się od warszawianek i warszawiaków. Zna pięć języków obcych. Przygotowałem więc dla niego także test językowy, ale taki nietypowy – mówi Kamil Dąbrowa i zachęca do wysłuchania odcinka.

Czego jeszcze będzie można się z niego dowiedzieć? Jak wyglądały warszawskie podwórka lat 80-tych, jaka jest dziś Warszawa i jej mieszkańcy oraz co cenią w tym mieście amerykańcy licealiści. Będzie też trochę o ulubionych książkach Rafała Trzaskowskiego oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego bycie prezydentem miasta jest takie satysfakcjonujące.

Gdzie znaleźć podcast?

Miejskiego podcastu „Warszawa mówi” można posłuchać na platformach streamingowych: Spotify, Apple Podcast i Google Podcast, a także na YouTube m.st. Warszawy. Na stronie głównej um.warszawa.pl znajduje się również kierująca do niego zakładka.

Odcinek z udziałem Rafała Trzaskowskiego jest czwartym i ostatnim w ramach pierwszego sezonu. Kolejne odcinki pojawią się po wakacyjnej przerwie we wrześniu.