null

Mecz z Estonią na PGE Narodowym – dojazd i powrót ze stadionu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Podświetlony stadion PGE Narodowy w wieczornym świetle_dookoła ruch uliczny
PGE Narodowy | Autor: Cezary Warś

Biało-czerwoni zagrają w barażach o udział w turnieju EURO 2024. Przeciwnikiem piłkarskiej reprezentacji Polski w pierwszej rundzie będzie Estonia. Mecz odbędzie się w czwartek, 21 marca, na PGE Narodowym. Na stadion najsprawniej kibiców dowiezie Warszawski Transport Publiczny.

Polakom pod wodzą Michała Probierza nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mimo to biało-czerwoni wciąż mają szansę wziąć udział w turnieju rozgrywanym latem w Niemczech. By tak się stało, muszą wygrać baraże. Pierwszym przeciwnikiem będą Estończycy. Sympatycy naszej drużyny na PGE Narodowy najłatwiej dostaną się wybierając metro – pociągi linii M2 podjeżdżają na stacje co kilka minut. Nieopodal stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego oraz autobusy.

Dojazd na stadion

Posiadacze biletów, biletów-zaproszeń oraz akredytacji na mecz (również kibice gości) będą mogli podróżować bezpłatnie Warszawskim Transportem Publicznym, a także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Bezpłatnie zostawią także samochody na parkingach P+R w czwartek, 21 marca, od godziny 6:00 do piątku, 22 marca, do godziny 1:00. Obowiązuje również wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Przed spotkaniem, o godzinie 18:30, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary pomiędzy: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyły pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 18.30 do zakończenia meczu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Po meczu

Jeśli po zakończeniu spotkania, około godziny 22:30, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku zamknięcia mostu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-ZOO. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i od ronda Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Autobusy linii 146 i 147 będą kursowały bezpośrednio aleją Zieleniecką.

Najwygodniej wrócić WTP

Po zakończeniu meczu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej i Gocławia oraz Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska). Dodatkowe składy metra pojadą w kierunku Bemowa.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ograniczenia_w_ruchu_wokół_PGE_Narodowy_mapka