null

Mecz i przejazdy – zmiany na warszawskich ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfalt z namalowaną linią przerywaną
Zmiany na warszawskich ulicach

W najbliższy czwartek, 22 września, w ramach rozgrywek Ligii Narodów na PGE Narodowym Polska podejmować będzie reprezentację Holandii. Dzień później ulicami stolicy przejadą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej. W weekend na drogach spotkać będzie można również paradę traktorów. Wszystkie te wydarzenia wiązać się będą ze zmianami w ruchu drogowym.

Mecz Polska-Holandia

W związku ze spotkaniem na PGE Narodowym w godz. 18:30-20:45 ograniczony zostanie wjazd na obszar Saskiej Kępy. Na mecz najszybciej będzie można dojechać pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Przed spotkaniem linia M2 będzie przyjeżdżała na stacje z częstotliwością co cztery minuty. Po spotkaniu częstotliwość zostanie zwiększona. Wtedy też uruchomiona zostanie specjalna komunikacja rozwozowa – wyjadą dodatkowe tramwaje linii 9 i 26 oraz autobusy linii 111 i 509.

Warto pamiętać, że 22 września to Dzień bez Samochodu. W tym dniu przejazdy wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego będą bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat zmian w ruchu oraz organizacji komunikacji miejskiej można znaleźć na miejskim portalu Infoulice.

Wrześniowa Masa Krytyczna

W piątkowy wieczór, 23 września, na 25-kilometrowy przejazd wyruszą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej. Cykliści tradycyjnie spotkają się na pl. Zamkowym. Stamtąd o godz. 19:00 wyruszą na trasę, która została poprowadzona ulicami: Miodowa, Senatorska, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Poniatowskiego, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Bankowy, Senatorska, Miodowa, pl. Zamkowy. Według zapowiedzi organizatorów przejazd zakończy się około godz. 21:00. Na ulicach, którymi przemieszczać się będą rowerzyści, mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu i utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Paradny przejazd traktorów

II Zlot Zabytkowych Traktorów potrwa dwa dni – 24 i 25 września. W sobotę kilka wiekowych ciągników przejedzie z okolic Pałacu Kultury i Nauki do Ursusa, w rejon bazarku przy ul. Gierdziejewskiego, gdzie odbędzie się zlot. Jeszcze przed jego rozpoczęciem na teren imprezy dojadą kolejne traktory z okolic Radzymina i Marek. W ramach wydarzenia w niedzielę odbędą się dwie parady ulicami Ursusa. Pierwsza o godz. 9:00, kolejna o godz. 13:00. Ponieważ zabytkowe traktory poruszają się z niewielką prędkością, na trasach wszystkich przejazdów mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Dodatkowe informacje na temat zmian znajdują się na stronie Infoulice.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.