null

Masz pomysł na serial?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcia jury festiwalu. Na zdjęciu dwóch mężczyzn oraz kobieta
Autor: Script Fiesta

Wiosną odbędzie się 11. edycja Script Fiesty – jedynego w Polsce festiwalu scenarzystów. W programie są konkursy dla scenarzystów, w tym konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do 31 stycznia.

Script Fiesta to jedyny festiwal, który swoją uwagę skupia na scenariuszach. W tym roku – pomiędzy 30 marca a 2 kwietnia 2023 r. – Warszawska Szkoła Filmowa zorganizuje go już po raz jedenasty. Dla finalistów zorganizowane zostaną warsztaty, a zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

Pomysł w postaci jednostronicowego opisu (synopsisu) należy przesłać do 31. stycznia. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie dziesięć, które przejdą do drugiego, finałowego etapu. Ci, którzy się do niego zakwalifikują zostaną poinformowani o tym do 15 lutego i poproszeni o przesłanie scenariusza pilotażowego odcinka serialu, będącego rozwinięciem wcześniej przygotowanego synopsisu.

W jury konkursu zasiadają: reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze („Mój Nikifor”, „Plac Zbawiciela”, „Papusza”), Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i scenarzysta, a także scenarzysta Piotr Szymanek („Prawo Agaty”, „Wataha”, „Odwilż”).

Script Fiesta jest festiwalem, na którym dopingujemy nowe, udane projekty, stąd nagroda główna w konkursie w wysokości aż 20 tys. zł. Zależy nam jednak na tym, żeby scenarzystom, zwłaszcza tym na początku swojej drogi, pomagać rozwijać narzędzia, z pomocą których mogą tworzyć jeszcze lepsze historie. Dlatego jestem bardzo dumny, że w tym roku w puli nagród znalazły się te, które pozwolą im podszlifować umiejętności – przyznaje Artur Zaborski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Więcej informacji na temat festiwalu Script Fiesta można znaleźć na stronie internetowej scriptfiesta.pl.