null

Masa rowerów w drugi dzień Świąt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka rowerzystów skręca w ulicę Marszałkowską w centrum Warszawy, w tle Pałac Kultury
Finał akcji "Rowerowy maj"

„Masa Mikołajów – rowery pełne światła” to hasło ostatniego w tym roku przejazdu Warszawskiej Masy Krytycznej. Trzynastokilometrowa przejażdżka odbędzie się w poniedziałek, 26 grudnia.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 17.00 korowód Mikołajów, reniferów i śnieżynek, na udekorowanych lampkami rowerach wyruszy spod kolumny Zygmunta na trasę poprowadzoną ulicami Śródmieścia. Na trasie przejazdu ruch może być czasowo wstrzymywany. Mogą też wystąpić utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przejazd zakończy się na placu Zamkowym około godz. 18.40. Więcej informacji na miejskiej stronie Infoulice.

Od tej zimy Zarząd Oczyszczania Miasta zleca również utrzymanie tras rowerowych, to aż 210 km ścieżek w chodnikach i pasów w jezdniach. Tak jak w przypadku chodników, firmy sprzątające będą wykorzystywały małe, mechaniczne pługi, które przyspieszą odśnieżanie. Ekipy porządkowe będą też realizować prace w tradycyjny sposób.  Dodatkowo ok. 60 km tras dla jednośladów sprzątanych będzie na zlecenie urzędów dzielnic. Ponadto część ścieżek podlega GDDKiA.